Młodzi Demokraci korespondują z prezydentem

23 stycznia Stowarzyszenie Młodych Demokratów z Głogowa napisało list otwarty do prezydenta miasta, Jana Zubowskiego. Kilka dni temu Prezydent odpisał na list Młodych Demokratów.

W liście otwartym z 23 stycznia Młodzi Demokraci zwracali uwagę Prezydentowi na to, że miasto staje się pustynią, z której młodzi ludzie wyjeżdżają do innych miast. Zwrócili też uwagę na sprawę likwidacji klubu Mayday, która ich zdaniem była niezasadna. Kilka dni temu Jan Zubowski odpowiedział na list Młodych Demokratów. – Bardzo mnie cieszą wszelkie przejawy aktywności społecznej. Przede wszystkim te, które przynoszą konstruktywne działania i rozwiązania, z których może skorzystać cała społeczność naszego miasta. W przedstawionym liście otwartym takich rozwiązań brak. Skupił się Pan na opisaniu własnych spostrzeżeń na temat kilku aspektów funkcjonowania naszego miasta. Z przykrością stwierdzam, że w sporej części ma Pan mylne wrażenie na temat poruszanych spraw. Z niecierpliwością oczekuje również na przedstawienie konkretnych propozycji artykułowanych przez przedstawicieli Pańskiej polityczno-społecznej organizacji związanej z Platformą Obywatelską – pisze w liście do Młodych Demokratów Jan Zubowski. Młodzi Demokraci nie zostawili listu otwartego prezydenta bez odpowiedzi. – Cieszy nas fakt, że zainteresował się Pan treścią naszego listu i wyraził poparcie dla aktywności społecznej młodych głogowian. Cenimy otwartość na konkretne propozycje, wobec tego zapraszamy Pana Prezydenta na debatę poświęconą sytuacji młodzieży w naszym mieście, którą planujemy zorganizować w maju – piszą Młodzi Demokraci w odpowiedzi. Do udziału w debacie zostanie także zaproszone posłanka Ewa Drozd, poseł Wojciech Zubowski oraz starosta Rafael Rokaszewicz, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska „jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.