Są pieniądze na SOR

Wczoraj (23 kwietnia) dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głogowie, Tadeusz Tofel, miał do przekazania dobrą wiadomość. Szpital otrzymał zielone światło na rozbudowę SOR-u.

Od kliku tygodni w głogowskim szpitalu operacje wykonywane są w bardzo dobrych warunkach, czyli na nowym bloku operacyjnym. Mieści się on w budynku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. To jednak nie koniec inwestycji. W tym miejscu ma znajdować się też nowy oddział intensywnej terapii. Projekt głogowskiego szpitala znalazł się na liście podstawowej o dofinansowanie. – To wymaga teraz od nas przeprowadzenia szeregu prac. Między innymi trzeba sporządzić wykaz przetargów, pozwoleń i decyzji administracyjnych oraz zabezpieczyć środki finansowe. Ja jednak jestem szczęśliwy. Na każdej niemal sesji Rady Powiatu były pytania, co z tym SOR-em. My jednak byliśmy pewni, że znajdzie się on na liście podstawowej – mówił Tadeusz Tofel, dyrektor głogowskiego szpitala. Dyrektora w pozyskaniu pieniędzy na Szpitalny Oddział Ratunkowy wspierała posłanka Ewa Drozd. – Osobą, która nas inspirowała i pomagała była i jest pani poseł Ewa Drozd. Pani poseł była cały czas z nami. W międzyczasie zmieniali się ministrowie, a my nie zaniedbaliśmy istoty sprawy – dodaje Tadeusz Tofel. Ja bardzo cieszę się, że jesteśmy już na takim etapie. Pamiętam czasy, kiedy walczyliśmy o to, żeby głogowski szpital znalazł się w tej sieci. Dzisiaj mimo wielu przeszkód jesteśmy na takim etapie, że ten Szpitalny Oddział Ratunkowy niebawem będzie funkcjonować i będzie wzorcowy. Pamiętam jak pan Minister Szulc na sali sejmowej powiedział mi “Masz te pieniądze na Szpitalny Oddział Ratunkowy” to dla mnie była najradośniejsza informacja, bo ten szpital od początku leżał mi na sercu – mówiła posłanka Ewa Drozd.

Jednak zmiana to, że projekt znalazł się na liście podstawowej nie oznacza, że głogowski szpital na sto procent otrzyma pieniądze. – Na pewno jest to niesamowity krok milowy. Teraz należy spełnić wszystkie warunki żeby te pieniądze otrzymać. Dofinansowanie, jakie otrzymamy będzie około siedmiu, ośmiu milionów złotych. Dużym przedsięwzięciem na pewno będzie sporządzenie montażu finansowego, w związku z tym, że są to środki unijne najpierw będzie trzeba je wydać, a dopiero później otrzymamy ich zwrot – mówił  Rafael Rokaszewicz, Starosta Powiatu Głogowskiego.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.