Trenują frisbee – przyłącz się!

 

W poniedziałek (23.04) na boisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbył się pierwszy trening sympatyków frisbee. Inicjatorem spotkania, a zarazem trenerem, jest Krystian Gburek, który we własnym zakresie próbuje zmobilizować mieszkańców Głogowa do tej dyscypliny sportu. Jak powiedział nam Krystian – Jest to próba zrobienia czegoś innego w Głogowie. Głogów nie musi żyć piłką ręczną, piłką nożną, siatkówką czy koszykówką. Mamy drużynę mieszaną, frisbee to sport zarówno dla kobiet i mężczyzn, jak i dla całych rodzin.

 Na czym polega gra? 

Frisbee to gra polegająca na rzucaniu dyskiem, czesto kojarzonym z tym dla psa. Z tym, że przy grze jest on troszkę cieższy. Drużyny sładają się z siedmioosobowych składów. Głownym celem jest zdobywnie punktów poprzez złapanie dysku na polu bramkowym (zonie) przeciwnika. Frisbee to gra dla każdego, nie wymagająca dużych umiejętności – wszystkiego łatwo się nauczyć – tłumaczy rozmówca.

Piłka nożna i ręczna cieszy się zdecydowanie największym zainteresowaniem w naszym mieście. Frisbee to nowy sport przybyły do naszego kraju. Czy jest szansa, że rzut dyskiem stanie się u nas popularny? – Pomyśl powstał w czwartek, pięć dni temu. Na dzień dzisiejszy mamy pewnych 10 osób – myślę, że nie jest źle. Oczywiście mamy nadzieję, że już na następnych spotkaniach pojawi się więcej osób – skomentował organizator.

Treningi frisbee odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek na boisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie o godz. 17:30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

W czwartek Chrobry Głogów pozna rywala w 1/8 finału Pucharu Polski

8 listopada o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. W gronie drużyn, które zagrają na tym etapie rozgrywek, cały czas jest pierwszoligowy Chrobry Głogów. W poprzedniej rundzie pomarańczowo-czarni wygrali w Siedlcach 2:1.