Głogowscy policjanci po służbie

Na co dzień większość z nich jest policjantami i pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, jednak w wolnym czasie to zapaleni cykliści i miłośnicy długich, rowerowych rajdów. Mowa tu o Głogowskiej Grupie Rowerowej DGL, która na dwóch kółkach pokonała trasę ze Szczecina do Rzepina i w ten sposób rozpoczęła nowy sezon.

Członkami Głogowskiej Grupy Rowerowej DGL są policjanci, którzy w tygodniu patrolują nasze ulice. Grupa w ciągu dwóch dni przejechała 200 kilometrów popularnym szlakiem rowerowym Odra -Nysa wzdłuż granicy polsko-niemieckiej. – Z powodu niekorzystnej aury nie udało się dotrzeć do Eisenhüttenstadt, jednego z celów wyprawy, które jest miastem partnerskim Głogowa po stronie Niemiec. Wyprawę więc zakończyli w Rzepinie, skąd pociągiem wrócili do Głogowa – mówi Piotr Stroemich z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Od momentu powstania grupa przejechała setki kilometrów po terenie powiatu głogowskiego oraz województw ościennych. Wykonali też setki fotografii przy okazji zwiedzania bardziej lub mniej znanych miejsc. – Dzięki współpracy z Urzędem Miasta w Głogowie oraz wsparciu sponsorów udało się wykonać jednolite stroje, charakterystyczne dla grupy, promujące herb naszego miasta. Staramy się godnie reprezentować Głogów w czasie naszych rajdów – mówi Wojciech Kątny, prezes Głogowskiej Grupy Rowerowej DGL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.