Niemen nieznany

W miniony piątek (20 kwietnia) w barze Freedom odbył się koncert wrocławskiego zespołu Soundrise. Zespół zaprezentował mieszkańcom Głogowa swój projekt “Niemen nieznany”.

“Niemen nieznany” to projekt wrocławskiego zespołu Soundrise poświęcony twórczości Czesława Niemena. W ubiegły piątek (20 kwietnia) w barze Freedom mieszkańcy Głogowa mieli okazję posłuchać interpretacji piosenek legendy polskiej piosenki.– My podeszliśmy do muzyki Niemena w sposób autorski i tak na dobrą sprawę traktujemy go jako bazę do twórczych interpretacji, więc właściwie robimy wszystko na własny sposób. W tych utworach tak naprawdę niewiele z Niemena zostało, wszystko zostało przearanżowane na nowoczesne style muzyczne, ja dysponuję zupełnie innym głosem niż Niemen – mówi Asia Pieczykolan, wokalistka zespołu. Zespół wykonał dwanaście utworów – To nie są te utwory najbardziej znane. Na koncercie w Głogowie zaśpiewamy głównie utwory do tekstów Cypriana Kamila Norwida – mówi Marcin Kużdowicz, muzyk zespołu Soundrise. Koncert tak spodobał się przybyłej publiczności, że zespół został poproszony o bis. Muzycy wykonali swój autorski utwór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

W Polsce ponad 160 tys. osób nie wie, że jest zakażonych. Zbadaj się i zrób test na wirusa HCV- bezpłatnie!

Do końca roku w laboratoriach ALAB istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki w kierunku HCV – bezpłatnie! Badanie można wykonać w ponad 170 punktach pobrań w całym kraju, w tym w 13 placówkach w województwie dolnośląskim, również w Głogowie!