Zbliża się Tydzień Bibliotek

Od najbliższego poniedziałku (7 maja) w głogowskich bibliotekach na mieszkańców czekają różne atrakcje. Wszystko to za sprawą Tygodnia Bibliotek, który jest organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotek Polskich.

Tydzień Bibliotek organizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotek Polskich. W tym roku impreza odbędzie się po raz dziewiąty. Głównym jej celem jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć. W tym roku imprezy Tygodnia Bibliotek będą poprzedzały czerwcowy turniej piłki Euro 2012, dlatego tegoroczne hasło akcji brzmi “Biblioteka ciągle w grze”. Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie, włączając się do akcji, przygotowała cykl imprez promujących czytelnictwo.

Tydzień Bibliotek rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (7 maja) o godzinie 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Jedności Robotniczej. Tam odbędzie się spotkanie autorskie z Idą Pierelotkin. Autorka spotka się też z czytelnikami o godzinie 11.00 w bibliotece przy ulicy Perseusza. O godzinie 18.00 z mieszkańcami Głogowa spotka się Dariusz Dąbrowski, który opowie o Islandii.

We wtorek (8 maja) najmłodsi czytelnicy biblioteki będą mieli okazję zobaczyć prezentację teatralną “Złota Kaczka”. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 11.00 w bibliotece przy ulicy Budowlanych.

9 maja o godzinie 9.30 w bibliotece przy ulicy Budowlanych będzie można wziąć udział w imprezie integracyjnej “Tańce i hece w bibliotece”. W tym samym czasie w bibliotece przy ulicy Perseusza nastąpi rozstrzygnięcie konkursu “Mruczące pupile”. 11 maja biblioteka przy ulicy Jedności Robotniczej zaprasza mieszkańców Głogowa na noc bibliotek, która rozpocznie się o godzinie 22.00.

Tydzień Bibliotek zakończy finał finałów “Złote Usta”, który odbędzie się 16 maja o godzinie 10.0 przy ulicy Jedności Robotniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.