Wykład i wystawa w Muzeum

W najbliższy czwartek (10 maja) w Muzeum Archeologiczno–Historycznym w Głogowie odbędzie się wykład otwarty pod tytułem “Archeologiczna autostrada – wykopaliska przy wielkich inwestycjach drogowych pod Krakowem”. Kilka dni później (12 maja) w Muzeum będzie można oglądać wystawę o tej samej tematyce.

W najbliższy czwartek (10 maja) o godzinie 17.00 w sali edukacyjnej w Muzeum Archeologiczno–Historycznym w Głogowie mieszkańcy będą mogli wysłuchać wykładu otwartego. Jego tematyką będą “Archeologiczna autostrada – wykopaliska przy wielkich inwestycjach drogowych pod Krakowem”. Wykład poprowadzi Albert Zastawny z Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Opowie on między innymi o tym, na czym polegają badania archeologiczne i co się dzieje z przedmiotem wydobytym z ziemi zanim trafi do wystawowej gabloty. Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Dwa dni później (12 maja) mieszkańcy Głogowa będą mogli zobaczyć wystawę pod tytułem “Archeologiczna autostrada”. – Wystawa opowiada o jednym z najciekawszych w historii polskiej archeologii przedsięwzięć budowlanych, to jest o wykopaliskach prowadzonych pod budową autostrad i innych inwestycji drogowych w Polsce. Ekspozycja przybliża nam jeden z odcinków autostrady A4 łączącej Kraków z Tarnowem, przebiegający przez obszary zaliczane do najbardziej zasiedlonych terenów pradziejów Europy – mówi Ewelina Wyrwas z działu organizacji wystaw, wydawnictw i promocji w Muzeum Archeologiczno–Historycznym w Głogowie. Wystawa została wypożyczona z Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Wykopaliska prowadzone były przez Krakowski Zespół do Badań Autostrad S.J. Najciekawsze odkrycia prezentowane są w formie reportażu fotograficznego oraz w gablotach. Na wystawie znajdują się również rekonstrukcje komputerowe i fotograficzne osób, biżuterii, a także grobów, domów, studni i pieców garncarskich z czasów ich użytkowania. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższa sobotę (12 maja) o godzinie 13.00. Ekspozycję będzie można oglądać w głogowskim muzeum do końca sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.