Kolejowe płozy na złom

Przed jednym ze skupów złomu na terenie miasta policjanci i strażnicy SOK zatrzymali trzech młodych mieszkańców Głogowa. Zatrzymani usiłowali sprzedać na złom kolejowe płozy służące do hamowania przetaczanych wagonów. Za płozy warte 543 złote na złomie mogli otrzymać kilka złotych.

Zatrzymani mężczyźni są mieszańcami Głogowa. Najstarszy ma 23 lata, młodszy 17, a najmłodszy zaledwie 13 lat. Wszyscy przyznali się do kradzieży płóz hamulcowych z terenu torowiska kolejowego. Swoją zdobycz chcieli sprzedać na złomie. Jednak to nie koniec ich kłopotów. – W trakcie wyjaśnianie okoliczności kradzieży płoz okazało się, że na ich koncie jest również włamanie do altanki ogrodowej i kradzież jej wyposażenia, uszkodzenie samochodu marki Honda Civic oraz drobne kradzieże na złom – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. 23 latek oraz jego 17-letni kolega usłyszeli już zarzut dokonania kradzieży. Grozi za to kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Informacja o wyczynach 13-latka zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Głogowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.