Działania “Alkohol i narkotyki” (CMigrator copy 1)

Nawet najmniejsza ilość narkotyków w organizmie oznacza niezdolność do kierowanie pojazdem. Od dzisiaj (14 maja) do jutra (15 maja) policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu eliminację z ruchu drogowego kierowców prowadzących samochody po zażyciu tych środków.

W podobny sposób działa alkohol, który w sposób jednoznaczny wpływa negatywnie na cechy psychosomatyczne człowieka. Powoduje zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a tym samym przejściowo ograniczając zdolność do precyzyjnej obsługi maszyn, urządzeń oraz pojazdów. W trakcie dzisiejszych (14 maja) i jutrzejszych (15 maja) kontroli policjanci, oprócz sprawdzania stanu trzeźwości, sprawdzą również kierowców pod kątem prowadzenia pojazdów po użyciu środków odurzających. W działaniach tych policjanci wykorzystują urządzenia do pomiaru użycia narkotyków i określenia stanu trzeźwości. Dodatkowo w trakcie kontroli policjanci będą sprawdzać pasy bezpieczeństwa oraz dokumenty wymagane przy kontroli drogowej. – Przypominam, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.