Ukraina w Głogowie (CMigrator copy 1)

Już za niecały miesiąc Polska i Ukraina razem będą organizować wielkie święto piłkarskie EURO 2012. Mieszkańcy Głogowa mieli okazję zapoznać się z ukraińską kulturą. Wszystko to za sprawą Festiwalu Ukraińska Wiosna, którego pierwsza część odbyła się w ubiegły piątek (11 maja).

W ubiegły piątek (11 maja) na tak zwanym Czerwonym Targu przy ulicy Wały Chrobrego mieszkańcy Głogowa mogli zapoznać się z kulturą ukraińską. Na scenie pojawiło się blisko sto osób, które przedstawiły ukraińskie tańce i śpiewy. – Ukraińska kultura zawitała do Głogowa w ramach imprezy pod nazwą “Poznaj swojego sąsiada” i oczywiście zbliżającego się EURO 2012. Udało się nawiązać współpracę z fundacją PROMUSICA. Przyjechała też do nas delegacja włodarzy miast ukraińskich, żeby poznać nasze miasto – mówi Barbara Mareńczak–Piechocka, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury. Na powitanie Barbara Mareńczak–Piechocka otrzymała tradycyjny chleb. Festiwal Ukraiński przedstawił mieszkańcom Głogowa tradycyjne śpiewy i tańce ukraińskie, ale też rękodzieła, które można było podziwiać na targowisku.

To jednak nie koniec zapoznawania się z kulturą ukraińską przez mieszkańców Głogowa. Już w najbliższą sobotę (19 maja) w sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert Narodowej Orkiestry Instrumentów Ludowych Ukrainy. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

W Polsce ponad 160 tys. osób nie wie, że jest zakażonych. Zbadaj się i zrób test na wirusa HCV- bezpłatnie!

Do końca roku w laboratoriach ALAB istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki w kierunku HCV – bezpłatnie! Badanie można wykonać w ponad 170 punktach pobrań w całym kraju, w tym w 13 placówkach w województwie dolnośląskim, również w Głogowie!