“Zwiedzak” zaprasza na wycieczkę szlakiem zamkowym

Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji “Zwiedzak” umożliwia mieszkańcom Głogowa wyjazdy do różnych miejsc w Polsce. W sezonie zimowym organizuje wyjazdy na narty. Teraz zabiera głogowian na wycieczkę szlakiem zamkowym z Wielenia do Jawora.

Najbliższa wycieczka, w jaką Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji “Zwiedzak” zabierze mieszkańców Głogowa, odbędzie się już w najbliższą sobotę (19 maja). – W tym sezonie szykujemy plan kilku wyjazdów autokarowych, w których będziemy zwiedzać zamki dolnego śląska, posłuchamy opowieści, jakie im towarzyszą i spróbujemy poczuć to coś, o czym możemy usłyszeć w niejednej opowieści – mówi Bartosz Ławrowski, prezes Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji “Zwiedzak”. Tym razem mieszkańcy Głogowa mają okazję wybrać się szlakiem zamkowym z Wielenia do Jawora. W trakcie wyjazdu będzie można zobaczyć między innymi: ruiny zamku Wieleń, największą w Polsce zaporę w Pilchowicach, najlepiej zachowaną wieżę mieszkalną z XVI wieku w Siedlęcinie, zamek w Bolkowie oraz zamek w Jaworze. Wyjazd planowany jest w najbliższą sobotę (19 maja) o godzinie 6.30 z parkingu pod Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głogowie. Koszt wyjazdu to 50 złotych, jednak należy do tego doliczyć bilety wstępu w wysokości 15 złotych – ulgowe i 20 złotych dla osób dorosłych. Rezerwacji miejsc można dokonywać na stronie internetowej stowarzyszenia. Wycieczce będzie towarzyszyć przewodnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Głogów: Poszukiwani świadkowie wypadku na ulicy Kamienna Droga

Komenda Powiatowa Policji w Głogowie, prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na ulicy Kamienna Droga w Głogowie, w dniu 8 października 2013 r. około godziny 13.15.

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu na starówce

Na Starym Mieście planowana jest tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zmiany spowodowane są koniecznością uruchomienia ogródków letnich przed głogowskimi lokalami gastronomicznymi. Jednocześnie na starówce odbywają się prace na terenie zabezpieczenia sukiennic. Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie do zakończenia sezonu letniego.

Wojciech Zubowski nowym przewodniczącym sejmowej Komisji

W miniony piątek 15 grudnia Wojciech Zubowski, poseł na Sejm PiS został wybrany nowym przewodniczącym Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa. Z pełnionej funkcji zrezygnował poseł Marek Suski (PiS). Swoją rezygnację poseł tłumaczył „zbyt dużą ilością obowiązków”. Kandydaturę Wojciecha Zubowskiego na nowego przewodniczącego komisji wskazał poseł dotychczasowy przewodniczący poseł Suski.

Atrakcje na Dzień Matki

Dzień Matki coraz bliżej , głogowskie instytucje postanowiły umilić rodzicielkom to święto.