Plac przed świetlicą w Nielubi ze środków unijnych

Żukowice pozyskały kolejne środki finansowe z Unii Europejskiej. Na przełomie lipca i sierpnia zmodernizowany zostanie plac przed świetlicą i biblioteką w Nielubi (gmina Żukowice).

Wniosek o przyznanie środków na modernizację placu przy świetlicy w Nielubi został złożony rok temu (w maju 2011). W tym tygodniu wójt gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn otrzymał informację o przyznaniu środków na tę inwestycje. Wartość projektu to kwota prawie 25 tysięcy złotych. Gmina Żukowice będzie musiała zapłacić 13 tysięcy z tej kwoty, reszta zostanie sfinansowania ze środków unijnych. Modernizacja placu przy świetlicy polegać będzie na zastąpieniu nierównego betonu na nową kostkę brukową, wyremontowanie i wymalowanie ogrodzenia oraz ustawienie ławek. Ponadto na placu zostanie ustawiona tablica informacyjna, na której znajdą się informacje dotyczące gminy Żukowice, miejscowości Nielubia oraz Wzgórz Dalkowskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.