Uczniowie z Jerzmanowej we Wrocławiu

W ubiegły piątek (18 maja) delegacja Publicznego Gimnazjum w Jerzmanowej wraz z dyrektorem Ernestem Kłóskiem uczestniczyła w koncercie i defiladzie pocztów sztandarowych na wrocławskim rynku. Uroczystość została zorganizowana z okazji akcji charytatywnej pod nazwą “Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.

Gimnazjum z Jerzmanowej było jedną ze 170 szkół biorących udział w uroczystościach, zaproszonych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, który patronował akcji. Uczniowie, rodzice i nauczyciele jerzmanowskiego gimnazjum już od trzech lat wnoszą swój wkład w ratowanie polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą. Akcja jest wartościowym działaniem wychowawczym i sprzyja pielęgnowaniu pamięci o Polakach, których mogiły znajdują się na Kresach. Wrocławskie uroczystości to tylko podsumowanie pierwszej części akcji. Teraz grupa wolontariuszy: uczniowie i opiekunowie podczas wakacyjnych wyjazdów zajmie się remontem zaniedbanych i zrujnowanych kresowych nekropolii. W tym roku wolontariusze wyjadą na Ukrainę, gdzie będą prowadzić prace na 22 cmentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

System pomoże znaleźć groby na głogowskich cmentarzach

Jutro Dzień Wszystkich Świętych, w którym wiele osób odwiedzi groby swoich krewnych i znajomych. Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli przypomnieć sobie miejsca ich pochówku, rozwiązaniem jest internetowa wyszukiwarka grobów. Wystarczy wpisać imię i nazwisko oraz datę śmierci i otrzymamy informacje, gdzie znajduję się szukany grób, a także mapkę z dokładną lokalizacją.