Opryski na komary? – jeszcze nie

Zbliża się lato – długie i ciepłe wieczory. Większość zapewne będzie spędzać ten czas na świeżym powietrzu. Jednak w takich sytuacjach zawsze przeszkadza nam jedno – komary. W Głogowie stosowane są opryski, jednak na nie będzie trzeba jeszcze poczekać.

W tym roku pogoda majowa rozpieszcza. Jest ciepło, słonecznie. To sprzyja wieczornym wyjściom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Niestety dało się już zauważyć pierwsze komary, które tak utrudniają korzystanie z uroków wieczorów na dworze. Jednak na pierwsze opryski przeciw komarom będzie trzeba jeszcze poczekać. – W budżecie mamy zabezpieczone 70 tysięcy złotych na ten cel. Jednak na razie czekamy na pierwsze opryski. Problem nie jest jeszcze uciążliwy. Gdybyśmy teraz zaczęli stosować opryski, mogłoby być to nieskuteczne – mówi Krzysztof Sadowski, rzecznik prasowy prezydenta Głogowa. Prezydencki rzecznik zapewnia, że jeśli tylko pojawi się taka potrzeba to opryski będą wyglądały tak jak w latach poprzednich. – Nad Odrą zostaną zastosowane na komary w postaci larwy. W parkach w centrum miasta będziemy walczyć z dorosłymi komarami – dodaje Krzysztof Sadowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.