Żyją zdrowo i wesoło

“Żyjmy zdrowo na wesoło” to tytuł akcji, jaką przeprowadził dzisiaj (31 maja) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Tym razem dzieci bawiły się na boisku przy Szkole Podstawowej numer 2. Festyn miał na celu zapoznać dzieci z tym jak żyć zdrowo.

Dzisiaj (31 maja) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie pokazał jak żyć zdrowo. Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych miały okazję przejść ścieżkę zdrowia oraz wziąć udział w quizie wiedzy o zdrowiu. Ich rodzice zaś mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych porad specjalistów takich jak: dietetyk, pielęgniarka, stomatolog, kosmetolog, rehabilitant, czy psycholog. – W zeszłym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizował tę akcję dla dzieci z osiedla Piastów Śląskich w tym roku organizujemy to we współpracy ze Szkołą Podstawową numer 2 i Przedszkolem Publicznym numer 3. Akcja ma na celu pokazać, że trzeba żyć zdrowo i wdrażać to już od najmłodszych lat – mówi Joanna Polska, konsultant i animator Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Maluchy chętnie brały udział we wszystkich konkurencjach i pokazały, że dużo wiedzą na temat zdrowego trybu życia. – Żeby być zdrowym trzeba jeść warzywa i owoce. Nie wolno jeść za dużo słodyczy – mówi sześcioletnia Oliwia. Sport to zdrowie i ja dużo biegam – mówi pięcioletnia Amelka. Trzeba jeść dużo owoców– mówi pięcioletnia Wiktoria. Żeby być zdrowym trzeba dużo jeść i uprawiać sport. Ja najbardziej lubię grać piłkę – mówi siedmioletni Łukasz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.