Głogowianie otworzyli serca

Za nami największa kulturalna impreza w naszym mieście, czyli Dni Głogowa. Były występy lokalnych artystów, wesołe miasteczko, dmuchańce, turniej Strong Man oraz koncerty gwiazd dużego formatu. Na targowisku można było też spotkać wolontariuszy zbierający pieniądze na leczenie chorego Jacka Maliszewskiego.

Jacek Maliszewski ma 21 lat i niedawno wykryto u niego śmiertelną chorobę – Mięsak Ewinga. Terapia, która może uratować jego życie jest bardzo kosztowna. W pomoc dla Jacka włączyli się jego przyjaciele i znajomi oraz Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Pierwsza zbiórka pieniędzy została przeprowadzona w czasie Dnia Głogowa. W sobotę wolontariuszom udało się zebrać 2016,80 złotych. Jak mówią przyjaciele Jacka, wynik ten udało się osiągnąć głównie dzięki Mesajah, który w czasie swojego koncertu poprosił mieszkańców o pomoc dla głogowianina. W niedzielę w puszkach znalazło się 579,68 złotych. Łącznie na konto Jacka Maliszewskiego wpłynie 2596,48 złotych. Jednak Przyjaciele Jacka nie zamierzają rezygnować. Planowane są kolejne akcje charytatywne na rzecz głogowianina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.