Człowiek z lampą

W nocy z soboty na niedzielę (z 2 na 3 czerwca) policyjny patrol zatrzymał 18-letniego głogowianina, który spacerował ulicą z lampą pulsacyjną. Jak oświadczył młody mężczyzna, zabrał ją z drogi, bo uważał, że do nikogo nie należy. Ten błąd w ocenie sytuacji spowodował, że 18-latek usłyszał zarzut kradzieży.

Około pierwszej w nocy policjanci z patrolu zauważyli idącego ulicą młodego mężczyznę, który wyraźnie starał się coś przed nimi ukryć. Okazało się, że 18-letni mieszkaniec Głogowa ma przy sobie lampę pulsacyjną, która stosowana jest do oznaczenia miejsc robót drogowych. – Na pytanie, w jaki sposób stał się posiadaczem lampy zareagował agresją i wulgaryzmami. Był nietrzeźwy i po badaniu urządzenie wskazało u niego jeden promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży – tłumaczy Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Mężczyzna składając wyjaśnienia zeznał, że znalazł lampę porzuconą na ulicy i myślał, że nie ma właściciela. Jak ustalili policjanci, lampa właściciela jednak miała i była nim firma remontująca ulicę. Jej wartość wynosi 400 złotych. – 18-latek nie był wstanie wytłumaczyć, do czego byłaby mu przydatna taka lampa – dodaje Bogdan Kaleta. Przyznał się do kradzieży i dobrowolnie poddał karze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.