Dzień Dziecka na Brzostowie

W ubiegłą sobotę (2 czerwca) Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi przygotowało zabawę z okazji Dnia Dziecka. Piknik odbył się na osiedlu Brzostów.

Dmuchańce, wata cukrowa, poligon, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy to tylko nieliczne z atrakcji, które czekały na dzieci na przygotowanym pikniku. Wszystkie zabawy przygotowało Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. – Rok temu także organizowaliśmy Dzień Dziecka, jednak nie jako stowarzyszenie, a jako komitet zbiórki publicznej. Wtedy chodziło o wsparcie Pawełka Popławskiego. W tym roku postanowiliśmy zorganizować Dzień Dziecka bez zbiórki, gdzie celem będzie tylko dobra zabawa – mówi Gizela Szklarek, wiceprezes Głogowskiego Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. Na pikniku bawiły się dzieci z osiedla Brzostów. – Wpadłyśmy na pomysł Brzostowa, bo mieszkam tutaj trzeci rok i zauważyłam, że nie ma świetlicy ani żadnego klubu. Większość atrakcji dzieje się w centrum miasta, a te dzieci są trochę zapomniane – dodaje Gizela Szklarek.

Atrakcji dla dzieci nie brakowało. – Bawię się bardzo dobrze. Najbardziej podoba mi się konkurencja Kangur, gdzie można poskakać w worku – mówi ośmioletni Artur.  – Podoba mi się i chcę pobawić się na wszystkich, co można – mówi ośmioletni Piotrek. Festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się na placu pod kościołem pod wezwaniem świętego Wawrzyńca na Brzostowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.