Baner reklamowy: WIELKIE PRZECENY w Media Expert w Głogowie (Galeria Glogovia ul. Piłsudskiego 19) – startujemy w czwartek 14.06 g. 8.00

Kamil Sylwestrzak odchodzi z Chrobrego?

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się o odejściu Kamila Sylwestrzaka z II-ligowego Chrobrego Głogów. Kamil do Głogowa przeszedł z III ligowej Ilanki Rzepin zaraz po tym, gdy prowadzony przez trenera Ireneusza Mamrota zespół awansował do II ligowej grupy zachodniej. W Głogowie zaliczył 23 występy, ustrzelił 3 bramki i to jego postawa na boisku przez wielu kibiców postrzegana jest najbardziej pozytywnie. Czy jego los w Głogowie jest przesądzony? Postanowiliśmy to niezwłocznie sprawdzić.

Kamil, na jednym z portali piłkarskich pojawiła się informacja, że odchodzisz z Chrobrego?

Kamil: Tak, z dniem 29 maja podpisałem porozumienie, na podstawie którego mój kontrakt przestaje obwiązywać 30 czerwca. Tak więc od końca czerwca jestem na bezrobociu.

23 występy, 3 bramki, dla kibiców to ty byłeś jednym z najpewniejszych punktów zespołu. Czy to definitywny koniec z przygodą w Chrobrym? Czy jest jeszcze możliwość powrotu?

Kamil: Na pewno nie teraz, kto wie? Może kiedyś.

Z całą pewnością przeprowadziłeś rozmowę z trenerem. Czy poznałeś przyczynę swojego odejścia?

Kamil: Nie poznałem. Nie wiem dlaczego tak wyszło. Klub chciał rozwiązać kontrakt.

Gdy odchodził Suchecki, Niedźwiedź czy Stasiak informacja dotarła do wszystkich zainteresowanych. W twoim przypadku było inaczej, a to, że odchodzisz obiło się przypadkiem. Jak myślisz dlaczego w ten sposób?

Kamil: Nie mam zielonego pojęcia. Naprawdę ciężko jest mi na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ to nie ja powinienem to zgłosić do opinii publicznej. Dziś mówię oficjalnie: od 30 czerwca nie łączy mnie już nic z Chrobrym poza wspomnieniami.

Gdyby po tym wywiadzie ktoś z władz klubu przyszedł i powiedział: „Kamil zostajesz”. Zostałbyś?

Kamil: Nie ma takiej możliwości.

Wraz z Tobą odchodzi Suchecki, Stasiak, Niedźwiedź, Waszkowiak. Czy myślisz, że taka przebudowa to dobry pomysł przed kolejnym sezonem?

Kamil: Trochę świeżej krwi się przyda. Akurat nie do końca się zgadzam, że to odejście tych zawodników będzie dobrym rozwiązaniem. O tym kto odchodzi decyduje trener, ja bym na pewno postąpił troszeczkę inaczej.

W rozmowach z kibicami często spotykam się z poglądem, że to właśnie Kamil Sylwestrzak powinien zostać w Głogowie. Czy nie szkoda ci tego, że odchodzisz?

Kamil: Żałuję. Będę wspominał ten okres bardzo pozytywnie, poznałem wielu ludzi, mogę nawet powiedzieć, że z kilkoma się zaprzyjaźniłem. Przed wszystkim dobrze się tu czułem, byłem naprawdę szczęśliwy.

Z tego co mówisz, to była to w pełni decyzja klubu, nie twoja?

Kamil: Tak.

Masz 23 lata, jesteś młodym, perspektywicznym piłkarzem. Kilka lat temu na testach w Legii pojawił się Samuel Eto, który odleciał po pierwszym treningu. Myślisz, że jest szansa, by twoja kariera rozwinęła się w podobny sposób?

Kamil: Mam nadzieję (śmiech). Nie ma co porównywać, ale w życiu nigdy nic nie wiadomo. Mam 23 lata i wciąż żyje marzeniami, do których z całą pewnością będę dążył. Wydaje mi się, że przez ostatni rok zrobiłem ogromny postęp i wydaje mi się, że stać mnie na o wiele więcej niż pokazałem w Głogowie.

Twoim managerem jest znany napastnik Marek Citko. Czy masz już konkretne propozycje z innych klubów?

Kamil: Nieoficjalnie jest cisza. Nie chcę nic mówić żeby nie zapeszać. Jestem gotowy nawet na ekstraklasę, nie boję się tego wyzwania.

Słyszy się, że w szatni porobiły się tzw. „obozy”. Jak wygląda to z twojej perspektywy?

Kamil: Nie chcę się wypowiadać na temat szatni.

Głogowscy kibice. To chyba jedna z wyróżniających się ekip w twojej karierze?

Kamil: Powiem szczerze, że najbardziej mi się podobało na wyjazdach. Ponieważ ta grupa, która z nami jeździła, była najwierniejsza. Tu w Głogowie jak było dobrze, to stadion był za nami, jak nie szło, to z nami pozostała tylko ta grupa najwierniejszych fanów klubu. Za to im dziękuję.

Z całą pewnością fani chcieliby ci podziękować, chyba już nie będą mieli okazji. Szkoda, że się rozstajemy.

Kamil: Chciałbym przede wszystkim podziękować tym co byli ze mną. Gdy przychodziłem do Głogowa to byłem kapitanem Ilanki Rzepin i gdy przyjeżdżałem było różnie. Całe szczęście wszystko zostało mi przebaczone. Z mojej strony chciałbym podziękować kilku ludziom dzięki którym pobyt w Głogowie był czymś wyjątkowym. Przede wszystkim rodzina państwa Machajów i Niedźwiedziów. Michałowi Michalcowi z którym zaprzyjaźniłem się najbardziej. Dzięki wszystkim którzy byli ze mną. Do zobaczenia.

Poszukaliśmy informacji również ze strony klubu. Od Tomasza Krzymińskiego, rzecznika prasowego Chrobry Głogów S.A usłyszeliśmy : „Kamil nadal jest zawodnikiem Chrobrego”


Z całą pewnością będziemy śledzić postęp w tej sprawie, a o wynikach informować będziemy na bieżąco na łamach naszego portalu.

Tagi:, , ,

Trackback z Twojej witryny.

S. Górski

Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Nadchodzące Wydarzenia

Sie
22
śr
10:00 Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Sie 22@10:00 – 12:00
Chór Radocha zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów na zajęcia, które odbywają się w każdą środę w godz. 10:00 – 12:00. Opiekun grupy: Helena Kamińska. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sie 22@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Sie 22@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Sie 22@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
18:00 Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Sie 22@18:00 – 20:00
KURS AKTORSKI środy, godz. 18.00 – 20.00, sala baletowa MOK, prowadząca: Aleksandra Leosz koszt: 40zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:00 Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Sie 22@19:00 – 20:00
Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach Fitness Total Body Workout, które odbywają się w każdy poniedziałek oraz środę w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zyskaj radość energię, popraw kondycję, spal setki kalorii i bądź fit![...]
Sie
23
czw
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sie 23@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Sie 23@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
13:30 Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Razem w chorobie @ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Głogowie
Sie 23@13:30
RAZEM W CHOROBIE. Program realizowany z udziałem Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza wszystkie osoby chętne do pomocy przy organizowaniu spotkań z chorymi.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
14:30 ZOO-Origami @ BLOG
ZOO-Origami @ BLOG
Sie 23@14:30
ZOO-Origami @ BLOG | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZOO-Origami! W każdy czwartek o godz. 14:30 zapraszamy na zajęcia składania papierowych zwierzaków. Przyprowadź swoje dziecko do BLOGa, czyli Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Sie 23@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Sie 23@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!