Zlikwidują śmierdzący problem?

Od kilku miesięcy mieszkańcy gminy Jerzmanowa oraz mieszkańcy osiedla Kopernik i osiedla Piastów Śląskich borykają się ze śmierdzącym problemem. Z szybu św. Jakuba czuć zapachy, które są nieprzyjemne dla mieszkańców. Zarząd KGHM Polska zapewnił, że zajmie się tym problemem.

O postępach w rozwiązywaniu problemu na bieżąco informowany jest Starosta Powiatowy, Rafael Rokaszewicz. – Dyrektor do spraw Utrzymania Ruchu i Pełnomocnik Zarządu KGHM Polska Andrzej Żymalski poinformował pismem Starostę Głogowskiego o wyborze technologii, które maja zlikwidować problemy ze śmierdzącymi wyziewami z szybów SG kopalni Polkowice–Sieroszowice – mówi Bartłomiej Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. Dyrektor opisał proces prowadzenia prób doświadczalnych w ostatnich miesiącach i wskazał dwie technologie, które zostały wytypowane do zwalczenia emisji gazowych z górotworu. Technologię jakie będą użytkowane to: maty żelowe Biothys Gelactiv jako technologia podstawowa oraz rozpylany środek Airthitone jako technologia wspomagająca. Andrzej Żymalski zapewnił też, że nadal będzie informował starostę o postępach w sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

W Polsce ponad 160 tys. osób nie wie, że jest zakażonych. Zbadaj się i zrób test na wirusa HCV- bezpłatnie!

Do końca roku w laboratoriach ALAB istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki w kierunku HCV – bezpłatnie! Badanie można wykonać w ponad 170 punktach pobrań w całym kraju, w tym w 13 placówkach w województwie dolnośląskim, również w Głogowie!