Jubileusze w Ratuszu

W ubiegły piątek (15 czerwca) w Sali Ślubów w głogowskim Ratuszu odbył się jubileusz 50-lecia i 60-lecia małżeństwa. Prezydent Jan Zubowski wręczył jubilatom medale za długoletnie pożycie, które zostały przyznane przez Prezydenta RP.

W miniony piątek (15 czerwca) w Sali Ślubów odbyła się wyjątkowa uroczystość. Swoje rocznice długoletniego pożycia małżeńskiego świętowało jedenaście par. W imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, medale i gratulacje za długoletnie pożycie wręczył Prezydent Miasta Głogowa Jan Zubowski. Jubileusz 50-lecia obchodzili: Helena i Józef Adamscy, Barbara i Stanisław Gucwa, Elżbieta i Jan Kosarzyccy, Teresa i Bronisław Liner, Włodzimiera i Edward Olko, Janina i Tadeusz Pręgiel, Czesława i Zdzisław Ziętkowscy, Franciszka i Piotr Denisiuk oraz Aniela i Edmund Kałużni. W czasie piątkowej (15 czerwca) uroczystości dwie pary obchodziły też 60-tą rocznicę ślubu. Diamentowe gody obchodzili: Lucjanna i Bronisław Peteccy oraz Helena i Ryszard Melaniukowie. Tradycyjnie podczas uroczystości jubilatom zaśpiewał Chór Radocha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.