Gdzie głogowianie wyjadą na wakacje?

W ubiegły czwartek (21 czerwca) rozpoczęło się kalendarzowe lato. W najbliższy piątek (29 czerwca) uczniowie głogowskich szkół zakończą rok szkolny i tym samym rozpoczną wakacje. Dla wielu jest to czas relaksu i odpoczynku od codziennych obowiązków. A jak mieszkańcy Głogowa spędzą tegoroczne wakacje? Gdzie wybiorą się na urlop?

Morze, jezioro, góry, czy zwiedzanie zabytków – pomysłów na spędzenie wolnego czasu może być mnóstwo. Już za tydzień (29 czerwca) wakacje oficjalnie rozpoczną uczniowie głogowskich szkół. Wtedy też nad urlopem zaczną zastanawiać się ich rodzice. A jak spędzą ten czas? O to zapytaliśmy kilku mieszkańców Głogowa. –Ja planuję wyjechać nad morze. Co roku z rodziną wybieram się na taki kilkudniowy wypad – to mnie najlepiej relaksuje – opowiada pani Katarzyna. Na pewno coś będę robić, gdzieś wyjadę. Jednak zwykle nie planuje gdzie wyjadę – decyzję podejmuję dzień wcześniej – mówi Dawid. Mam nadzieje, że oferta Miejskiego Ośrodka Kultury, czy muzeum będzie atrakcyjna dla dzieci, bo chciałabym żeby moja córka uczestniczyła w jakichś zajęciach. Dzieci tak bardzo czekają na wakacje, ale już po tygodniu, czasem dwóch zaczynają narzekać na nudę. Dlatego tak bardzo liczę na te zajęcia – mówi pani Jola. Ja nie będą mieć takiego typowego urlopu, ale mam nadzieję, że uda mi się skorzystać z wakacyjnych weekendów. Wybiorę się pewnie nad sławskie jezioro albo na działkę do znajomych. Jak pogoda dopiszę to na pewno będzie mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu – mówi Weronika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.