W kalejdoskopie Stachuriady cz.1

Na polanie w Grochowicach można było usłyszeć wiele form ekspresji zainspirowanych dziełami Edwarda Jerzego Stachury.

W tym roku impreza rozpoczęła się 22 czerwca grami i warsztatami dla dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli. Poprowadzili je wolontariusze Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży “Szansa”. Zajęcia miały na celu edukację na rzecz praw człowieka.

Niedługo po tym ruszyły teatralne “Terminus A Quo”. Dwa rodzaje ćwiczeń wykonano w lesie i na polanie. Wprowadziły one uczestników w stan medytacji, wyciszenia i zainspirowały do wspólnego rozmyślania twórczego. Aktor to filozof, który adoptuje różne scenerie na potrzeby stworzenia świata surrealistycznego. Idąc tak głęboko w las, odejmujemy wszystkie walory kontemplacyjne, które by nas rozpraszały. Spektakl będzie wynikiem przeżyć, których doświadczamy teraz i tutaj. – powiedział Edward Granat, dyrektor nowosolskiego teatru.

Pan Edward po przedstawieniu dodał – Doskonale się tutaj czułem. Pogoda dopisała, wszystko poszło jak trzeba. To ładne miejsce do wyjść medytacyjnych, najlepiej w mniejszym gronie ludzi, którzy rozumieją o co chodzi. Poza tym obaj synowie Eliasz i Konrad, pomimo wieloletniego doświadczenia, wracają do domu mile zaskoczeni.

Inną formą atrakcji tego dnia były warsztaty rytmiczno-bębniarskie, prowadzone przez Grzegorza Surówkę. Miały dać przedsmak tego, że bębnić może każdy – Warsztaty odbywają się falowo, więcej jest ich w odpowiedniej porze roku. Wakacyjny okres sprzyja twórczości – skomentował Pan Grzegorz.

Na polanie odbyły się jeszcze między innymi zajęcia z Jogi i Przegląd Piosenki Poetyckiej “Wyśpiewać Poezję”, który obfitował w wielu utalentowanych wykonawców. Podobnie jak koncerty zespołów The Poppies, Nieobecni i solowy występ Tomasz Żółtko przyciągnął spore grono publiczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…