100 tysięcy na statek

W ubiegły piątek (22 czerwca) mieszkańcy Głogowa byli świadkami pierwszego Spływu Tatry Odra Tour. Trzy drewniane tratwy wyruszyły z Głogowa do Kostrzyna. Tego typu wydarzenie to jeden z pomysłów Prezydenta Nowej Soli, Wadima Tyszkiewicza na ożywienie Odry. Na wczorajszej sesji (26 czerwca) radni miejscy zdecydowali też o dotacji w wysokości stu tysięcy złotych na realizacje projektu “Odra dla turystów 2014 – rozwój turystyki wodnej na transgranicznym obszarze Doliny Środkowej Odry – etap drugi”.

O tym, że rzeka może być magnesem dla turystów nie trzeba nikogo przekonywać. W Głogowie jest rzeka Odra jednak dotychczas nie była ona w pełni wykorzystywana. Na ten fakt zwracał uwagę chociażby radny Sławomir Majewski proponując zorganizowanie festynu na Odrą. Teraz jednak wszystko może się zmienić, a to za sprawą inicjatywy Prezydenta Nowej Soli, Wadima Tyszkiewicza, który chce ożywić turystykę na Odrze na odcinku od Głogowa do Kostrzyna. Na wczorajszej (22 czerwca) sesji rady miasta radni musieli zdecydować się czy chcą uczestniczyć w tym projekcie i przekazać sto tysięcy na budowę statku, który będzie kursować na rzece. – Ja tematem Odrzańskim zajmuje się już od jakiś siedmiu, ośmiu lat. Kiedy zaczęliśmy ten temat drążyć to wielu pukało się w głowę, kiedy opowiadałem o wizji ożywienia Odry. Jednak te wizję w dużej części udało nam się zrealizować. My chcemy powrócić do przyszłości, czyli do tego jak statki kursowały po rzece. Nam udało się odbudować porty nowosolski, ale brakuje statku. Postanowiliśmy szukać pieniędzy na zewnątrz żeby móc wybudować odpowiedni statek. Zaprosiliśmy też Głogów do udziału w tym projekcie. Cały pomysł polega na tym, że statki mają pływać od Głogowa do Kostrzyna. Jednak nie oznacza to, że będzie on przepływać cała tą trasę, ale pływać po tej trasie gdzie będą pasażerowie. Myślę, że najbardziej atrakcyjna trasa do Głogów, Bytom Odrzański, Nowa Sól – mówił w czasie sesji Wadim Tyszkiewicz, Prezydenta Nowej Soli.

Radni musieli zdecydować czy chcą wesprzeć ten pomysł i przekazać sto tysięcy na projekt pod nazwą “”Odra dla turystów 2014 – rozwój turystyki wodnej na transgranicznym obszarze Doliny Środkowej Odry – etap drugi”. Radni mieli kilka pytań do Prezydenta Nowej Soli w sprawie rozwoju portu i turystyki nad Odrą. Ostatecznie radny jednogłośnie zdecydowali o przyznanie dotacji na budowę statku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.