Kresy w Głogowie

Już jutro (1 lipca) w Głogowie rozpocznie się Przegląd Kultury Polskiej “Kresy 2012”. W tym roku impreza odbędzie się po raz siedemnasty. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentuje się sześć zespołów.

W dniu zakończenia (1 lipca) Mistrzostw Europy organizowanych przez Polskę i Ukrainę, w Głogowie będzie podtrzymywana przyjaźń z naszymi wschodnimi sąsiadami. Wszystko to za sprawą Głogowskiego Przeglądy Kultury Polskiej “Kresy 2012”. W najbliższą niedzielę (1 lipca) o godzinie 15.00 rozpocznie się koncert galowy w Miejskim Ośrodku Kultury, w czasie którego wystąpi sześć zespołów folklorystycznych i ludowych. Na scenie zaprezentuje się: zespół folklorystyczny Kotwica z Litwy, zespół taneczny Białe Skrzydła z Białorusi, Kapela Lwowska Fala z Ukrainy, Chór Radocha z Głogowa, Zespół Folklorystyczny Grochowiczanki z Grochowic oraz Zespół Ludowy Wierzbiczanki z Bytomia Odrzańskiego. Organizatorami przeglądu są: Stowarzyszenie “Wspólnota Polska” Oddział Dolnośląski, Muzeum Archeologiczno–Historyczne w Głogowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa, Gmina Miejska Głogów, Starostwo Powiatowe w Głogowie oraz Starostwo Powiatowe we Wschowie. Koncert rozpocznie się o godzinie 15.00. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

W Polsce ponad 160 tys. osób nie wie, że jest zakażonych. Zbadaj się i zrób test na wirusa HCV- bezpłatnie!

Do końca roku w laboratoriach ALAB istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki w kierunku HCV – bezpłatnie! Badanie można wykonać w ponad 170 punktach pobrań w całym kraju, w tym w 13 placówkach w województwie dolnośląskim, również w Głogowie!