Prokuratura bada stypendia

Sprawa stypendiów sportowych przyznawanych przez prezydenta Jana Zubowskiego budziła wśród radnych wiele wątpliwości. Radnych interesowały kwoty jakie przyznawane są zawodnikom klubów sportowych. 31 maja Komisja Ekologii, Zdrowia, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej podjęła decyzję o przekazaniu tej sprawy do prokuratury.

Zgłoszenie do Prokuratury Rejonowej w Głogowie w spawie przyznawania stypendiów sportowych zgłosiła Komisja Ekologii, Zdrowia, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej. Członkowie komisji chcieli żeby prokuratura zbadała, czy w sprawie tej doszło do popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień przy realizacji uchwał. Wniosek do prokuratury wpłynął 31 maja, 20 czerwca zaś Prokuratura Rejonowa w Głogowie zdecydowała o wszczęciu śledztwa w sprawie nadużycia władzy przez prezydenta Jana Zubowskiego. Według komisji suma przekroczonych limitów miesięcznych może sięgać kwoty nawet stu tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…