Co u Łukasza Filipiaka? Wywiad

Łukasz Filipiak, 23-letni piłkarz Orkanu Sczedrzykowice, wcześniej występujący m.in. w Chrobrym Głogów. Podczas kadencji trenera Janusza Kubota był to jeden z wyróżniających się zawodników zespołu. Do dnia dzisiejszego wielu sympatyków głogowskiego klubu wypomina działaczom pozbycie się tak silnego ogniwa – w związku z czym postanowiliśmy odświeżyć temat i zadać Łukaszowi kilka pytań. Zapraszamy do lektury:

Łukasz, twoja przygoda z Chrobrym zakończyła się dwa lata temu jeszcze za kadencji trenera Janusza Kubota. Od tego momentu słuch o tobie zaginął. Jak potoczyła się twoja przygoda z piłką?

Po rozmowie z trenerem Januszem Kubotem, w której dowiedziałem się, że nie jestem brany pod uwagę przy ustalaniu składu na sezon 2010/2011, zmuszony byłem do szukania nowego klubu. Chciałem znaleźć coś na poziomie II/III-ligowym, jednak zainteresowanie moją osobą podjęły tylko dwa zespoły. Była to III-ligowa Arka Nowa Sól oraz IV-ligowy BKS Bolesławiec. Wysoki ekwiwalent jaki został za mnie wyznaczony zmusił mnie do wybrania tego drugiego.

Przed nowym sezonem 2011/2012 chciałem odejść z zespołu Bolesławca, ponieważ dostałem ofertę z II-ligowej Jaroty Jarocin. Prezesi, chcąc wykorzystać fakt iż nie skończyłem 23 lat, zażądali za mnie 20 tys. złotych, co zmusiło mnie do pozostania w klubie z Bolesławca i grania na poziomie okręgowym. Po sezonie, w którym strzeliłem 28 bramek w 30 ligowych spotkaniach, liczyłem na zainteresowanie klubów z wyższych lig. Latem odezwały się dwa zespoły i były to III-ligowe Motobi oraz IV-ligowy Orkan. Kąty Wrocławskie, ze względu na problemy finansowe, zrezygnowały z moich usług. Trafiłem zatem do IV-ligowego Orkana Szczedrzykowice gdzie, tworzy się naprawdę ciekawy zespół, który może powalczyć o wyższą lokatę.

60 występów, 7 bramek i ta nieszczęsna kontuzja. Jak z perspektywy czasu oceniasz swój pobyt w Głogowie?

Zawsze wspomnieniami wracam do Chrobrego. Było to niezapomniane 2,5 roku ze względu na profesjonalizm klubu oraz kibiców, którzy głośnym dopingiem wspierali nas zarówno w meczach domowych, jak i wyjazdowych. Najbardziej boli mnie brak awansu w sezonie 2009/2010, w którym zabrakło nam dosłownie niewiele. Kontuzja wyeliminowała mnie prawie z całej rundy jesiennej, mimo iż czułem się w przysłowiowym gazie. Przez cały okres rehabilitacji wierzyłem, że uda mi się wrócić chociażby na ostatni mecz jesieni. Złamanie okazało się zbyt skomplikowane i pierwsze treningi zacząłem dopiero w styczniu 2010r.

Rozumiem, że brakuje ci gry dla pomarańczowo-czarnych?

Brakuje mi i to bardzo. Chciałbym kiedyś tam wrócić jako zawodnik aby poczuć atmosferę meczu piłkarskiego i usłyszeć doping kibiców. Zdaję sobie sprawę, że mam już na koncie 23 lata (w listopadzie 24) i nie jestem na tyle rozpoznawalnym zawodnikiem aby dostać szansę gry na poziomie II-ligowym.

A byli koledzy z drużyny? Utrzymujesz z kimś kontakt?

Najlepszy kontakt mam z Michałem Bukrabą, Konradem Węglarzem, Markiem Jabłońskim, Karolem Bednarowskim czy z Sebastianem Górskim i Arkadiuszem Waszkowiakiem. Czasami spotkam Krzyśka Kotlarskiego, Piotrka Błauciaka oraz tak jak ostatnio Łukasza Plewko. Podczas swojego pobytu w Głogowie poznałem bardzo fajną grupę osób, których wspominam bardzo serdecznie.

Łukasz Ochmański, z którym mieliśmy okazję porozmawiać wcześniej, tuż po rozstaniu się z klubem postanowił wyjechać do pracy za granicę. Tylko przy okazji udaje mu się pograć w piłkę. Czy ty nie miałeś podobnych myśli?

Utrzymanie się z samej piłki w niższych ligach jest bardzo ciężkie. Często zawodnicy oprócz grania w piłkę pracują, aby mieć w miarę godne życie. Łukasz miał tą świadomość iż nie jest już 18-letnim chłopakiem, dlatego podjął decyzję o wyjeździe do pracy za granicę. Mimo iż skończyłem studia inżynierskie jako informatyk, to mam podobne myśli.

Z tego co mówisz wierzysz jednak, że twoja kariera sportowa znajdzie właściwy tor?

Granie w piłkę na najwyższym poziomie od dziecka było moim marzeniem i jest nim nadal. Jednak zdaję sobie sprawę, że czasu nie oszukam i trzeba się poważnie zastanowić nad swoim życiem. Tego lata miałem bardzo duże nadzieje. Byłem na testach w I-ligowej Warcie Poznań. Zagrałem dla nietypowej dla siebie pozycji jako środkowy pomocnik, jednak zaprezentowałem się naprawdę nieźle. W rozmowie z trenerami powiedziano mi iż potencjał jest duży, jednak oni potrzebują zawodników obytych i nie mają czasu na dawanie szansy nieznanym zawodnikom.

Śledzisz efekty pracy w Głogowie? Wyniki, zmiany kadrowe, cele?

Każdy mecz śledzę na bieżąco. Często odwiedzam stronę Chrobrego aby poczytać najnowsze informację na temat drużyny. W tym roku wiem, że drużynę stać na osiągniecie wysokich celów. Wierzę i trzymam kciuki za głogowską drużynę.

Wielu sympatyków wspomina cię podczas meczów Chrobrego. Padają sformułowania „Filipiak by się przydał na skrzydle”, „Brakuje skrzydłowego, takiego Filipiaka”, co oznacza, że jesteś dobrze postrzegany przez głogowskich kibiców. Czy chciałbyś im coś przekazać?

Swoją determinacją i motywacją zawsze dawałem z siebie 200% zarówno na treningach, jak i na meczach Chrobrego. Cieszę się, że takie opinie krążą po Głogowie, ponieważ kiedy słyszy się dobre zdanie na swój temat, to aż się łezka w oku zakręci. Co chciałbym przekazać? Dziękuję za te piękne 2,5 roku spędzone w Głogowie, doping i wiarę w drużynę. Mam nadzieję, że kiedyś się jeszcze spotkamy.

Dzięki, mam nadzieję, że całkiem niedługo.

Polecamy również: Co u Ochmana? – wywiad z Łukaszem Ochmańskim

Tagi:, ,

Trackback z Twojej witryny.

S. Górski

Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Nadchodzące Wydarzenia

Gru
16
sob
12:00 Dancingi – lata 70-te i 80-te @ Bar Prywatka
Dancingi – lata 70-te i 80-te @ Bar Prywatka
Gru 16@12:00 – Gru 17@05:00
Bar Prywatka zaprasza na klimatyczne dancingi w stylu lat 70. i 80. W każdą sobotę oprawę muzyczną na parkiecie zapewnia DJ.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
12:00 Dancingi przy latach 70. i 80. @ Bar Prywatka
Dancingi przy latach 70. i 80. @ Bar Prywatka
Gru 16@12:00 – Gru 17@05:00
Dancingi przy latach 70. i 80. @ Bar Prywatka | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
Bar Prywatka zaprasza na klimatyczne dancingi w stylu lat 70. i 80. W każdą sobotę oprawę muzyczną na parkiecie zapewnia DJ.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
20:00 Disco Dancing @ Hotel Interferie
Disco Dancing @ Hotel Interferie
Gru 16@20:00 – Gru 17@03:00
Disco Dancing @ Hotel Interferie | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
Restauracja w Hotelu Interferie zaprasza na DISCO DANCING. Początek imprezy w każdą sobotę o godz. 20:00. Muzyka z lat 80-tych oraz 90-tych – DJ Roman Włodarczak. Wstęp: 10 zł.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
21:00 Dyskoteka Dorosłego Człowieka @ Gospoda Głogowska
Dyskoteka Dorosłego Człowieka @ Gospoda Głogowska
Gru 16@21:00
DYSKOTEKA DOROSŁEGO CZŁOWIEKA. W soboty wstęp od 21 lat | nowe i stare hity. Zaczynamy o godzinie 21:00.Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
Gru
17
nie
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Gru 17@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Gru 17@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
13:00 Amicus: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwięrzętom AMICUS
Amicus: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwięrzętom AMICUS
Gru 17@13:00 – 16:00
Jeśli kochasz biegać i uwielbiasz psy możesz to wykorzystać by im pomóc! „Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”, która daje możliwość by chętne osoby brały zwierzaki na spacery, zapewniając[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Gru 17@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Gru
18
pon
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Gru 18@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Gru 18@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Gru 18@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Gru 18@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

Subskrybuj nasz Newsletter

Subskrybuj nasz Newsletter

Aktualności z życia miasta i regionu, kultura, sport, galerie zdjęć i najlepszy kalendarz wydarzeń.

Najważniejsze głogowskie informacje & wydarzenia – raz w tygodniu, bezpośrednio do Twojej skrzynki e-mail.

Dołącz do naszej listy mailingowej & bądź na bieżąco!

I już! Pomyślnie zostałeś dodany do naszej listy mailingowej. Co poniedziałek będziemy wysyłać biuletyn podsumowujący najważniejsze informacje z naszego portalu – wszystko co najważniejsze w pigułce. Czyż to nie wspaniale? :)

X