Co u Łukasza Filipiaka? Wywiad

Łukasz Filipiak, 23-letni piłkarz Orkanu Sczedrzykowice, wcześniej występujący m.in. w Chrobrym Głogów. Podczas kadencji trenera Janusza Kubota był to jeden z wyróżniających się zawodników zespołu. Do dnia dzisiejszego wielu sympatyków głogowskiego klubu wypomina działaczom pozbycie się tak silnego ogniwa – w związku z czym postanowiliśmy odświeżyć temat i zadać Łukaszowi kilka pytań. Zapraszamy do lektury:

Łukasz, twoja przygoda z Chrobrym zakończyła się dwa lata temu jeszcze za kadencji trenera Janusza Kubota. Od tego momentu słuch o tobie zaginął. Jak potoczyła się twoja przygoda z piłką?

Po rozmowie z trenerem Januszem Kubotem, w której dowiedziałem się, że nie jestem brany pod uwagę przy ustalaniu składu na sezon 2010/2011, zmuszony byłem do szukania nowego klubu. Chciałem znaleźć coś na poziomie II/III-ligowym, jednak zainteresowanie moją osobą podjęły tylko dwa zespoły. Była to III-ligowa Arka Nowa Sól oraz IV-ligowy BKS Bolesławiec. Wysoki ekwiwalent jaki został za mnie wyznaczony zmusił mnie do wybrania tego drugiego.

Przed nowym sezonem 2011/2012 chciałem odejść z zespołu Bolesławca, ponieważ dostałem ofertę z II-ligowej Jaroty Jarocin. Prezesi, chcąc wykorzystać fakt iż nie skończyłem 23 lat, zażądali za mnie 20 tys. złotych, co zmusiło mnie do pozostania w klubie z Bolesławca i grania na poziomie okręgowym. Po sezonie, w którym strzeliłem 28 bramek w 30 ligowych spotkaniach, liczyłem na zainteresowanie klubów z wyższych lig. Latem odezwały się dwa zespoły i były to III-ligowe Motobi oraz IV-ligowy Orkan. Kąty Wrocławskie, ze względu na problemy finansowe, zrezygnowały z moich usług. Trafiłem zatem do IV-ligowego Orkana Szczedrzykowice gdzie, tworzy się naprawdę ciekawy zespół, który może powalczyć o wyższą lokatę.

60 występów, 7 bramek i ta nieszczęsna kontuzja. Jak z perspektywy czasu oceniasz swój pobyt w Głogowie?

Zawsze wspomnieniami wracam do Chrobrego. Było to niezapomniane 2,5 roku ze względu na profesjonalizm klubu oraz kibiców, którzy głośnym dopingiem wspierali nas zarówno w meczach domowych, jak i wyjazdowych. Najbardziej boli mnie brak awansu w sezonie 2009/2010, w którym zabrakło nam dosłownie niewiele. Kontuzja wyeliminowała mnie prawie z całej rundy jesiennej, mimo iż czułem się w przysłowiowym gazie. Przez cały okres rehabilitacji wierzyłem, że uda mi się wrócić chociażby na ostatni mecz jesieni. Złamanie okazało się zbyt skomplikowane i pierwsze treningi zacząłem dopiero w styczniu 2010r.

Rozumiem, że brakuje ci gry dla pomarańczowo-czarnych?

Brakuje mi i to bardzo. Chciałbym kiedyś tam wrócić jako zawodnik aby poczuć atmosferę meczu piłkarskiego i usłyszeć doping kibiców. Zdaję sobie sprawę, że mam już na koncie 23 lata (w listopadzie 24) i nie jestem na tyle rozpoznawalnym zawodnikiem aby dostać szansę gry na poziomie II-ligowym.

A byli koledzy z drużyny? Utrzymujesz z kimś kontakt?

Najlepszy kontakt mam z Michałem Bukrabą, Konradem Węglarzem, Markiem Jabłońskim, Karolem Bednarowskim czy z Sebastianem Górskim i Arkadiuszem Waszkowiakiem. Czasami spotkam Krzyśka Kotlarskiego, Piotrka Błauciaka oraz tak jak ostatnio Łukasza Plewko. Podczas swojego pobytu w Głogowie poznałem bardzo fajną grupę osób, których wspominam bardzo serdecznie.

Łukasz Ochmański, z którym mieliśmy okazję porozmawiać wcześniej, tuż po rozstaniu się z klubem postanowił wyjechać do pracy za granicę. Tylko przy okazji udaje mu się pograć w piłkę. Czy ty nie miałeś podobnych myśli?

Utrzymanie się z samej piłki w niższych ligach jest bardzo ciężkie. Często zawodnicy oprócz grania w piłkę pracują, aby mieć w miarę godne życie. Łukasz miał tą świadomość iż nie jest już 18-letnim chłopakiem, dlatego podjął decyzję o wyjeździe do pracy za granicę. Mimo iż skończyłem studia inżynierskie jako informatyk, to mam podobne myśli.

Z tego co mówisz wierzysz jednak, że twoja kariera sportowa znajdzie właściwy tor?

Granie w piłkę na najwyższym poziomie od dziecka było moim marzeniem i jest nim nadal. Jednak zdaję sobie sprawę, że czasu nie oszukam i trzeba się poważnie zastanowić nad swoim życiem. Tego lata miałem bardzo duże nadzieje. Byłem na testach w I-ligowej Warcie Poznań. Zagrałem dla nietypowej dla siebie pozycji jako środkowy pomocnik, jednak zaprezentowałem się naprawdę nieźle. W rozmowie z trenerami powiedziano mi iż potencjał jest duży, jednak oni potrzebują zawodników obytych i nie mają czasu na dawanie szansy nieznanym zawodnikom.

Śledzisz efekty pracy w Głogowie? Wyniki, zmiany kadrowe, cele?

Każdy mecz śledzę na bieżąco. Często odwiedzam stronę Chrobrego aby poczytać najnowsze informację na temat drużyny. W tym roku wiem, że drużynę stać na osiągniecie wysokich celów. Wierzę i trzymam kciuki za głogowską drużynę.

Wielu sympatyków wspomina cię podczas meczów Chrobrego. Padają sformułowania „Filipiak by się przydał na skrzydle”, „Brakuje skrzydłowego, takiego Filipiaka”, co oznacza, że jesteś dobrze postrzegany przez głogowskich kibiców. Czy chciałbyś im coś przekazać?

Swoją determinacją i motywacją zawsze dawałem z siebie 200% zarówno na treningach, jak i na meczach Chrobrego. Cieszę się, że takie opinie krążą po Głogowie, ponieważ kiedy słyszy się dobre zdanie na swój temat, to aż się łezka w oku zakręci. Co chciałbym przekazać? Dziękuję za te piękne 2,5 roku spędzone w Głogowie, doping i wiarę w drużynę. Mam nadzieję, że kiedyś się jeszcze spotkamy.

Dzięki, mam nadzieję, że całkiem niedługo.

Polecamy również: Co u Ochmana? – wywiad z Łukaszem Ochmańskim

Tagi:, ,

Trackback z Twojej witryny.

S. Górski

Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Nadchodzące Wydarzenia

Mar
21
śr
10:00 Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Mar 21@10:00 – 12:00
Chór Radocha zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów na zajęcia, które odbywają się w każdą środę w godz. 10:00 – 12:00. Opiekun grupy: Helena Kamińska. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Mar 21@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Mar 21@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Mar 21@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Mar 21@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Kluby Środowiskowe MCWR @ Miejskie Centrum Wspierania Rodziny
Kluby Środowiskowe MCWR @ Miejskie Centrum Wspierania Rodziny
Mar 21@16:00
Miejskie Centrum Wspierania Rodziny oferuje szeroki wachlarz Klubów Środowiskowych skierowanych do mieszkańców Głogowa. Są to cykliczne spotkania o charakterze otwartym. Każdy uczestnik może proponować tematy spotkań. Edukacyjno-terapeutyczna działalność klubów łączy się z działalnością kulturową i[...]
18:00 Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Mar 21@18:00 – 20:00
KURS AKTORSKI środy, godz. 18.00 – 20.00, sala baletowa MOK, prowadząca: Aleksandra Leosz koszt: 40zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:00 Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Mar 21@19:00 – 20:00
Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach Fitness Total Body Workout, które odbywają się w każdy poniedziałek oraz środę w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zyskaj radość energię, popraw kondycję, spal setki kalorii i bądź fit![...]
Mar
22
czw
09:00 SLOW JOGGING, czyli sport dla ka... @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA
SLOW JOGGING, czyli sport dla ka... @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA
Mar 22@09:00 – 10:30
SLOW JOGGING, czyli sport dla każdego @ Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
ZAPRASZAMY osoby młode oraz seniorów 50/60+ w każdy wtorek o godz. 09.00-10.30 do Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA Perseusza 13, 67-200 Głogów, tel. (76) 727 60 70 na zajęcia sportowe SLOW JOGGING czyli sport dla każdego Zalety tego sportu: Naturalny i[...]
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Mar 22@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Mar 22@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Mar 22@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

X