Bądź widoczny – biegaj z opaską odblaskową

Mamy końcówkę listopada to oznacza, że coraz wcześniej za oknami zapada zmrok. Dlatego w momencie popołudniowo – wieczornych spacerów stajemy się coraz mniej widoczni. Zwłaszcza, kiedy ubieramy się w ciemne kolory. Kiedy pieszy jest niewidoczny nie wiele trzeba do nieszczęścia. Zapobiec temu próbuje Komendy Powiatowa Policji w Głogowie oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze. Jutro (29 listopada) o godzinie 17.00 organizowana będzie kolejna akcja z cyklu “Święć przykładem – Bądź widoczny”. Policjantów rozdających odblaski będzie można spotkać przy ulicach Kazimierza Wielkiego i Henryka Głogowskiego.

Akcja pod nazwą “Święć przykładem – Bądź widoczny” jest częścią programu Bezpieczna Przestrzeń, realizowanego przez głogowską policje oraz Spółdzielnie Mieszkaniową Nadodrze. W jego ramach prowadzona jest już akcja pod nazwą “Bezpieczny Osiedle”. – Ta akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na głogowskich osiedlach. Wytypowane zostały miejsca, w których będą pojawiać się zwiększone patrole policyjne. W ramach działań rozdawaliśmy również odblaskowe kamizelki dla rowerzystów. Namawialiśmy tym samym do zadbanie o własne bezpieczeństwo. Przypominaliśmy także o prawidłowym oświetleniu roweru – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Teraz akcja głogowskich policjantów oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze skierowane jest dla biegaczy, amatorów nordic walkingu oraz spacerowiczów. Akcja rozpocznie się już jutro (29 listopada) o godzinie 17.00, czyli już po zmroku. Policjantów będzie można spotkać na osiedlu Piastów Śląskich I w okolicach ronda przy ulicy Kazimierza Wielkiego i Henryka Głogowskiego. – W trakcie akcji będziemy rozdawać odblaskowe opaski przygotowane przez Spółdzielnie Mieszkaniową Nadodrze oraz Komendę Powiatową Policji w Głogowie – dodaje Bogdan Kaleta. Odblaskowe opaski będzie można także odebrać w administracjach osiedlowych spółdzielni oraz u swojego dzielnicowego.

Policjanci informują, że nie ma żadnego przepisu prawa zobowiązującego pieszego i biegacza do stosowania dodatkowych elementów odblaskowych. Warto je jednak stosować, bo znacznie zwiększają nasze bezpieczeństwo już po zmroku. – Stosując odblaski stajemy się widoczni dla nadjeżdżających pojazdów. Możemy na tym zyskać podwójnie: chronimy nasze życie i zdrowie oraz ułatwiamy zadanie kierowcom – tłumaczy oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.