“Mechanik” pod inną nazwą

W ubiegłą środę (28 listopada) w Powiecie Głogowskim odbyła się Sesja Rady Powiatu. Radni decydowali między innymi o zmianach w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Głogowskiego, wyborze podmiotu badającego sprawozdanie finansowe za 2012 rok Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głogowie oraz rozmawiano o przeprowadzonych analizach finansowych. Radni w czasie sesji przyjęli także zmianę nazwy Zespołu Szkół Zawodowych imienia Komisji Edukacji Narodowej w Głogowie.

Zespół Szkół Zawodowych imienia Komisji Edukacji Narodowej w Głogowie potocznie zwany jest Mechanikiem. Zespół Szkół składa się z połączenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej numer 1 oraz Technikum numer 3. W szkole uczniowie kształceni są w takich zawodach jak: technik mechanik, technik mechatronik, technik elektryk oraz technik informatyk. Dyrekcja szkoły zdecydowała, że ze względów promocyjnych szkoła powinna nosić inną nazwę. Decyzją tą zaakceptowali Radni Powiatowi w trakcie środowej sesji (28 listopada). – Wpłyną do nas wniosek ze Zespołu Szkół Zawodowych o zmianę nazwy na Zespół Szkół Politechnicznych. Przyznam się, że od razu jak o tym usłyszałem byłem gorącym zwolennikiem zmiany nazwy. Zmiana ta pozwoli na rozwinięcie się promocyjne szkoły. My znamy tą szkołę i wiemy, o co chodzi, jednak większość gimnazjalistów postrzega tą szkołę jako zwykłą zawodówkę, a jest to nie prawda, bo w Zespole Szkół Zawodowych kształcą przede wszystkich techników. Dlatego taka zmiana jest jak najbardziej korzysta. Zwłaszcza, że szkoła się zmienia, staje się coraz bardziej nowoczesna – mówi Rafael Rokaszewicz, Starosta Powiatu Głogowskie. – Jestem nauczycielem w Zespole Szkół Zawodowych imienia Komisji Edukacji Narodowej w Głogowie. Ta zmiana była argumentowana właśnie względami promocyjnymi. Chce jednak zauważyć, że Zespół Szkół Zawodowych i tak w większości funkcjonuje jako “Mechanik”. Jednak nie kształcimy tylko mechaników, ale właśnie w zawodach politechnicznych. Dlatego zmiana tej nazwy odzwierciedli nasze kształcenie na wielu płaszczyznach – mówi Danuta Płonek, radna Powiatu Głogowskiego.

Zanim uchwała trafiła pod obrany radnych zmiana nazwy była konsultowana z nauczycielami, uczniami oraz rodzicami. Radni nie mieli uwag do zmiany i jednogłośni zgodzili się, aby szkoła nosiła nazwę Zespół Szkół Politechnicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.