Dzieci z Gminy Żukowice przygotowały Barbórkę

Wczoraj (4 grudnia) swoje święto obchodzili Górnicy. W tym dniu każdy pamiętał o ludziach, którzy codziennie zjeżdżając na dół ryzykują własnym życiem. Nie zabrakło, więc życzeń i odznaczeń. Organizowane były także tradycyjne karczmy piwne. Inny pomysł na uczczenie górników miały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim.  Barbórka dla kilku górników z kopalni ZG Rudna i ZG Polkowice – Sieroszowice została zorganizowana właśnie w Szkole Podstawowej w Brzegu Głogowskim.

Wczoraj (4 grudnia) do Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim zaproszeni zostali górnicy z ZG Rudna i ZG Polkowice – Sieroszowice. W Barbórce uczestniczyli: Piotr Dobrychłop, Artur Frydrych, Emil Leszczak, Piotr Probola oraz Krzysztof Wajman. Uczniowie z Brzegu Głogowskiego przygotowali dla górników przedstawienie pod tytułem ” W podzięce za górniczy trud”. Nie zabrakło także wierszy, piosenek oraz oczywiście życzeń i słów uznania za ciężką i trudną prace górników. Do życzeń składanych przez dzieci przyłączyła się także dyrektorka Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim, Irena Wajs. Na uroczystości był także obecny Sekretarz Gminy Żukowice, Robert Tatyrża.

Jednak przedstawienie i życzenia to nie wszystko, co zostało przygotowane z okazji Dnia Górnika. W Szkole Podstawowej w Brzegu Głogowskim zorganizowano także wystawę okolicznością. Na wystawie tej można oglądać różne przedmioty i gadżety z miedzi lub takie związane z produkcją miedzi. Tak uroczyste obchodzenie Dni a Górnika przez szkołę nie było oczywiście przypadkowe. Szkoła Podstawowa w Brzegu Głogowskich chce wnioskować o nadanie im imienia Pracowników Polskiej Miedzi. Takie uroczystości będą, więc na porządku dziennym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

W Polsce ponad 160 tys. osób nie wie, że jest zakażonych. Zbadaj się i zrób test na wirusa HCV- bezpłatnie!

Do końca roku w laboratoriach ALAB istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki w kierunku HCV – bezpłatnie! Badanie można wykonać w ponad 170 punktach pobrań w całym kraju, w tym w 13 placówkach w województwie dolnośląskim, również w Głogowie!