Zbiórka sprzętu przed świętami

Za dwa tygodnie (24 grudnia) obchodzić będziemy święta Bożego Narodzenia. Już teraz zapewne wielu zastanawia się nad ubieraniem choinki, przygotowywaniem wigilijnych potraw oraz prezentami dla najbliższych. Przed świętami w każdym domu prowadzone są także porządki. W wyników takich, często gruntownych porządków, można znaleźć rzeczy, które nie nadają się już do użytku. Sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można oddać w czasie zbiórki tak zwanych elektrośmieci, która odbędzie się w najbliższą sobotę (15 grudnia).

Wielu z nas ma zapewne w domu nieużywane już albo zepsute sprzętu elektryczne lub elektroniczne. Takich sprzętów nie powinno się wyrzucać do zwykłego śmietnika. Jest jednak inny sposób, aby takie sprzęty nie zalegały nieużywane w domu lub w piwnicy. Zużyte sprzęty można oddawać w czasie specjalnych zbiórek tak zwanych elektrośmieci, które organizowane są, co jakiś czas na terenie Powiatu Głogowskiego. Mieszkańcy Głogowa będą mogli oddać swoje sprzęty w najbliższą sobotę (15 grudnia) w godzinach od 9.00 do 17.00. Oddawać będzie można między innymi: komputery, monitory, drukarki, sprzęt radiowy i telewizyjny, lodówki, zamrażarki, kuchenki, pralki oraz wszystkie sprzęty zasilane na prąd i baterie. W czasie zbiórki nie będą przyjmowane rozbite telewizory lub same kineskopy. Elektrośmieci będzie można oddawać na Targowisku Miejskim na osiedlu Piastów Śląskich przy ulicy Kazimierza Sprawiedliwego oraz na placu targowym na osiedlu Kopernika przy ulicy Gwiaździstej. Zbiórkę organizuje Urząd Miejski w Głogowie oraz Firma AG – EKO. – W trosce o środowisko zachęcamy wszystkich mieszkańców Głogowa do wzięcia udziału w zbiórce – mówi Krzysztof Sadowski, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Głogowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.