Zimowa zbiórka książek

Każdy z nas ma swoim domu zapewne takie książki, które od dawno są nieczytane. Mogą to być takie książki, które nie odpowiedziały na nasze zainteresowania lub takich, z których “wyrośliśmy”. Jeżeli w naszej biblioteczce znajdują się takie pozycje to można je oddać do szkolnej biblioteki w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Głogowie. Zimowa zbiórka książek potrwa do 18 stycznia 2013 roku.

Biblioteka i świetlica szkolna w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Głogowie w ramach akcji społecznej “Cała Polska czyta dzieciom” organizuje zimową zbiórkę książek i gier edukacyjnych pod nazwą “Podzielmy się książkami, z których wyrośliśmy”. Inicjatorem zbiórki jest Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Do zbiórki mogą przyłączyć przedszkola, szkoły, biblioteki, instytucje z miasta, Powiatu Głogowskiego oraz mieszkańcy Głogowa. W tym roku w ramach akcji preferowane są książki łatwe w czytaniu ze sztywną oprawą i sztywnymi kartkami, a także dużą czcionką. Mile widziane są także książki edukacyjne, które wydają dźwięki, grają i są interaktywne oraz takie, które stymulują i pobudzają rozwój dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Oddawać można także książki dla młodzieży, książki wydane na płytach, czyli tak zwane audiobooki oraz książki w języku Brailia dla dzieci niedowidzących. Książki oraz gry edukacyjne należy przynosić do biblioteki szkolnej Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych w Głogowie. Możliwy jest także odbiór książek przez pracowników szkoły. Więcej informacji na temat zimowej zbiórki książek i gier edukacyjnych można uzyskać pod numerami telefonów: 696 495 846 lub 665 181 318. Akcja prowadzona jest do 18 stycznia 2013 roku. O oddania książek można pomyśleć także przy okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Warto pomyśleć, czy nie można by zrobić dobrego uczynku i przekazać książki. Zebrane w czasie akcji książki zasilą księgozbiór biblioteki szkolnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Głogowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.