Dzisiejsze Obiekty Sportowe dla Wszystkich?

Wielu gości odwiedzających nasze miasto, stwierdza , że Głogowskie Obiekty Sportowe, robią w Głogowie największe wrażenie. Odremontowany stadion z 3 boiskami treningowymi, hala widowiskowo-sportowa, basen kryty, baseny odkryte, korty tenisowe to infrastruktura godna podziwu. Trenerzy zespołów rozgrywających swoje mecze w Głogowie powtarzają, że chcieliby mieć takie warunki u siebie, a sportowcy, mający przyjemność rywalizacji na naszych obiektach, mówią jednym głosem – Nie uprawiać sportu na takich obiektach to wstyd. Co tak naprawdę kusi najbardziej?

Stadion Miejski

Większość z nas zapewne pamięta czasy, gdy szaro-niebieski obiekt przy Wita Stwosza szpecił wizerunek naszego miasta? Stadion posiadający teoretycznie 4 płyty boiska, w praktyce miał jedną – pozostałe trzy to: boisko pokryte nawierzchnią żużlową, oraz dwa, na którym uchowało się kilka kępek trawy. Stadion sportowy rozpoznawalny był przede wszystkim po tym, że w każdy wtorek i piątek „rozgrywało” się tutaj targowisko.

Dziś? Przyglądając się obiektom sportowym przy Wita Stwosza, obraz z przed lat znika nieodwracalnie. Główna płyta stadionu, II płyta – która jakością nie ustępuje swojej poprzedniczce, oraz płyta ze sztuczną nawierzchnią budzą respekt u weteranach piłki nożnej w naszym kraju – Dobre klubu niemieckie nie powstydziły by się tego obiektu – mówił Radosław Kałużny, wielokrotny reprezentant Polski. Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję uczestniczyć w dużym wydarzeniu, jakim była inauguracja sztucznego oświetlenia. Prawdopodobnie, niektórzy mieszkańcy naszego miasta czekali na ten moment od 1949 roku. Dzisiejsze spotkania piłkarskie przy Wita Stwosza, budzą blask w oczach głogowian.

Hala Sportowa

Czy ktokolwiek z Państwa pamięta czasy gdy szczypiorniści SPR-u Chrobry Głogów rozgrywali swoje spotkania na głogowskiej hali wojskowej? Klimatu tamtych spotkań już nikt i nic nie odda. Owszem, SPR rozgrywał swoje spotkania przy pełnych trybunach, ale ile osób zdołały te trybuny pomieścić? Pięćdziesiąt? Sto?!

Dzisiejsza hala widowiskowa posiada 1300 miejsc siedzących, a wielokrotnie zdarzało się, że drugie tyle osób musiało zajmować te stojące. W 1998 roku, hala przy Wita Stwosza stała się najnowocześniejszą halą sportową w tej części kraju. Na jej parkiecie występują m.in. szczypiorniści SPR-u, siatkarze SPS-u czy chociażby amatorzy piłki halowej w Głogowie.

Baseny

Czy pamiętacie Państwo co znajdowało się na terenie dzisiejszych Basenów Odkrytych czy Pływalni Chrobry? Tak, w tym miejscu znajdowała się główna brama wjazdowa na targowisko miejskie, oraz żużlowy parking, z którego kurz i pył wielokrotnie podrażniał oczy zarówno kupujących jak i sprzedających.

Dziś znajduje się tam kompleks basenów odkrytych, z których podczas letnich upałów korzystają tysiące głogowian. Obok stoi bogato wyposażona Pływalnia Chrobry, na której można korzystać nie tylko z uroków wody, ale przede wszystkim jest to wysoce wyposażony salon odnowy biologicznej. Nowoczesny wygląd z całą pewnością przyciąga nie tylko mieszkańców Głogowa.

Jeszcze więcej

Co jakiś czas na obiektach sportowych pojawiają się nowe pomysły na zagospodarowanie terenów przyległych. W taki sposób powstał między innymi ogródek grillowy, który przeznaczony jest do organizowania imprez okolicznościowych, czy korty tenisowe które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W planach miasta jest również skate-park, który wstępnie miał powstać w okolicach Pływalni Chrobry. Miejsce tego obiektu jest jednak jeszcze nie przesądzone.

Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty nasuwają się podstawowe pytania. Czy to, że w naszym mieście mamy tak atrakcyjne miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych przekłada się na osiągane wyniki? Czy dzięki istniejącym warunkom głogowianie angażują swój wolny czas w rozwój fizyczny? A przede wszystkim. Czy wszyscy mieszkańcy naszego miasta mają jednakowy dostęp do tych obiektów?

Te pytania pozostawiamy do Państw interpretacji. Jeśli mają Państwo swoje zdanie na ten temat prosimy o udostępnianie go w komentarzach. My zapewniamy jednak, że temat „Obiektów Sportowych dla Wszystkim” nie zakończy się na tym artykule.

Tagi:, , ,

Trackback z Twojej witryny.

S. Górski

Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Nadchodzące Wydarzenia

Maj
22
wt
15:30 Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
Maj 22@15:30 – 20:00
Głogowska Rewia Graffiti @ MOK, sala widowiskowa
GŁOGOWSKA REWIA GRAFFITI: wtorki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia czwartki, 15.30 – 20.00 – MOK – sala widowiskowa i Wentylatornia Opłata: 75zł Prowadzący: Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie Na zajęcia wokalno-taneczne[...]
16:30 AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS
Maj 22@16:30 – 19:30
AMICUS: Daj się wybiegać! @ Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS | Głogów | Województwo dolnośląskie | Polska
„Daj się wybiegać” to akcja prowadzona przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Amicus”. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliwość spacerowania ze zwierzętami, co zapewni im potrzebną dawkę ruchu. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:30 Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Maj 22@19:30 – 20:30
Wtorkowa zumba w MCK Mayday @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday zaprasza na zajęcia zumby, które prowadzi Mateusz Śmikiel. Lekcje odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek w sali koncertowej. wtorki, godz. 19:30 – 20:30 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz.[...]
20:00 Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Maj 22@20:00 – 22:00
Teatr Jednego Mostu @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na próby „Teatru Jednego Mostu”, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 20:00 – 22:00 w sali widowiskowej MOK. Instruktorem grupy jest Michał Wnuk. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!Podziel[...]
Maj
23
śr
10:00 Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Chór Radocha @ Wentylatornia MOK
Maj 23@10:00 – 12:00
Chór Radocha zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów na zajęcia, które odbywają się w każdą środę w godz. 10:00 – 12:00. Opiekun grupy: Helena Kamińska. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Maj 23@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Maj 23@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Maj 23@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Maj 23@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Kluby Środowiskowe MCWR @ Miejskie Centrum Wspierania Rodziny
Kluby Środowiskowe MCWR @ Miejskie Centrum Wspierania Rodziny
Maj 23@16:00
Miejskie Centrum Wspierania Rodziny oferuje szeroki wachlarz Klubów Środowiskowych skierowanych do mieszkańców Głogowa. Są to cykliczne spotkania o charakterze otwartym. Każdy uczestnik może proponować tematy spotkań. Edukacyjno-terapeutyczna działalność klubów łączy się z działalnością kulturową i[...]
18:00 Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Kurs aktorski w Miejskim Ośrodku... @ MOK, sala baletowa
Maj 23@18:00 – 20:00
KURS AKTORSKI środy, godz. 18.00 – 20.00, sala baletowa MOK, prowadząca: Aleksandra Leosz koszt: 40zł/miesięcznie Serdecznie zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
19:00 Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Maj 23@19:00 – 20:00
Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach Fitness Total Body Workout, które odbywają się w każdy poniedziałek oraz środę w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zyskaj radość energię, popraw kondycję, spal setki kalorii i bądź fit![...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

X