Baner reklamowy: WIELKIE PRZECENY w Media Expert w Głogowie (Galeria Glogovia ul. Piłsudskiego 19) – startujemy w czwartek 14.06 g. 8.00

Dzisiejsze Obiekty Sportowe dla Wszystkich?

Wielu gości odwiedzających nasze miasto, stwierdza , że Głogowskie Obiekty Sportowe, robią w Głogowie największe wrażenie. Odremontowany stadion z 3 boiskami treningowymi, hala widowiskowo-sportowa, basen kryty, baseny odkryte, korty tenisowe to infrastruktura godna podziwu. Trenerzy zespołów rozgrywających swoje mecze w Głogowie powtarzają, że chcieliby mieć takie warunki u siebie, a sportowcy, mający przyjemność rywalizacji na naszych obiektach, mówią jednym głosem – Nie uprawiać sportu na takich obiektach to wstyd. Co tak naprawdę kusi najbardziej?

Stadion Miejski

Większość z nas zapewne pamięta czasy, gdy szaro-niebieski obiekt przy Wita Stwosza szpecił wizerunek naszego miasta? Stadion posiadający teoretycznie 4 płyty boiska, w praktyce miał jedną – pozostałe trzy to: boisko pokryte nawierzchnią żużlową, oraz dwa, na którym uchowało się kilka kępek trawy. Stadion sportowy rozpoznawalny był przede wszystkim po tym, że w każdy wtorek i piątek „rozgrywało” się tutaj targowisko.

Dziś? Przyglądając się obiektom sportowym przy Wita Stwosza, obraz z przed lat znika nieodwracalnie. Główna płyta stadionu, II płyta – która jakością nie ustępuje swojej poprzedniczce, oraz płyta ze sztuczną nawierzchnią budzą respekt u weteranach piłki nożnej w naszym kraju – Dobre klubu niemieckie nie powstydziły by się tego obiektu – mówił Radosław Kałużny, wielokrotny reprezentant Polski. Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję uczestniczyć w dużym wydarzeniu, jakim była inauguracja sztucznego oświetlenia. Prawdopodobnie, niektórzy mieszkańcy naszego miasta czekali na ten moment od 1949 roku. Dzisiejsze spotkania piłkarskie przy Wita Stwosza, budzą blask w oczach głogowian.

Hala Sportowa

Czy ktokolwiek z Państwa pamięta czasy gdy szczypiorniści SPR-u Chrobry Głogów rozgrywali swoje spotkania na głogowskiej hali wojskowej? Klimatu tamtych spotkań już nikt i nic nie odda. Owszem, SPR rozgrywał swoje spotkania przy pełnych trybunach, ale ile osób zdołały te trybuny pomieścić? Pięćdziesiąt? Sto?!

Dzisiejsza hala widowiskowa posiada 1300 miejsc siedzących, a wielokrotnie zdarzało się, że drugie tyle osób musiało zajmować te stojące. W 1998 roku, hala przy Wita Stwosza stała się najnowocześniejszą halą sportową w tej części kraju. Na jej parkiecie występują m.in. szczypiorniści SPR-u, siatkarze SPS-u czy chociażby amatorzy piłki halowej w Głogowie.

Baseny

Czy pamiętacie Państwo co znajdowało się na terenie dzisiejszych Basenów Odkrytych czy Pływalni Chrobry? Tak, w tym miejscu znajdowała się główna brama wjazdowa na targowisko miejskie, oraz żużlowy parking, z którego kurz i pył wielokrotnie podrażniał oczy zarówno kupujących jak i sprzedających.

Dziś znajduje się tam kompleks basenów odkrytych, z których podczas letnich upałów korzystają tysiące głogowian. Obok stoi bogato wyposażona Pływalnia Chrobry, na której można korzystać nie tylko z uroków wody, ale przede wszystkim jest to wysoce wyposażony salon odnowy biologicznej. Nowoczesny wygląd z całą pewnością przyciąga nie tylko mieszkańców Głogowa.

Jeszcze więcej

Co jakiś czas na obiektach sportowych pojawiają się nowe pomysły na zagospodarowanie terenów przyległych. W taki sposób powstał między innymi ogródek grillowy, który przeznaczony jest do organizowania imprez okolicznościowych, czy korty tenisowe które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W planach miasta jest również skate-park, który wstępnie miał powstać w okolicach Pływalni Chrobry. Miejsce tego obiektu jest jednak jeszcze nie przesądzone.

Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty nasuwają się podstawowe pytania. Czy to, że w naszym mieście mamy tak atrakcyjne miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych przekłada się na osiągane wyniki? Czy dzięki istniejącym warunkom głogowianie angażują swój wolny czas w rozwój fizyczny? A przede wszystkim. Czy wszyscy mieszkańcy naszego miasta mają jednakowy dostęp do tych obiektów?

Te pytania pozostawiamy do Państw interpretacji. Jeśli mają Państwo swoje zdanie na ten temat prosimy o udostępnianie go w komentarzach. My zapewniamy jednak, że temat „Obiektów Sportowych dla Wszystkim” nie zakończy się na tym artykule.

Tagi:, , ,

Trackback z Twojej witryny.

S. Górski

Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Nadchodzące Wydarzenia

Sie
18
sob
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sie 18@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Sie 18@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Sie 18@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Sie
19
nie
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Sie 19@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Sie 19@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Sie
20
pon
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Sie 20@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Sie 20@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Sie 20@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sie 20@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Sie 20@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Sie 20@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
19:00 Chór Beati Cantores – próby
Chór Beati Cantores – próby
Sie 20@19:00 – 20:00
Chór Beati Cantores - próby
Stowarzyszenie Chór Beati Cantores w Głogowie ogłasza nabór do wszystkich sekcji głosowych. Osoby zainteresowane – pragnące realizować się w śpiewie chóralnym, zapraszamy na próby chóru w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 w salce[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!