Policyjne działania “Alkohol i narkotyki” na drogach powiatu głogowskiego
policja-alkomat-promil-alkohol

Wczoraj (14 grudnia) od godziny 6.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie prowadzili działania pod nazwą “Alkohol i narkotyki”. W trakcie kontroli ruchu drogowego w szczególny sposób sprawdzany był stan trzeźwości kierowców. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem narkotyków kierowcy grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Nietrzeźwość kierowców jest jedną z najczęstszych przyczyn zagrożeń, jakie czekają nas na drodze. Nikogo nie trzeba przecież przekonywać, że alkohol i narkotyki w sposób jednoznaczny wpływają negatywnie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. – Działanie alkoholu, czy narkotyków jest znane każdemu człowiekowi. Pomimo tego wielu kierowców lekceważy to zagrożenie. Skutki są najczęściej dramatyczne, a mimo to problem wciąż istnieje. Kierowca pijany lub będący pod wpływem narkotyków to potencjalny zabójca i człowiek bez wyobraźni. – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, co jakiś czas prowadzą działania pod nazwą “Alkohol i narkotyki”. W trakcie prowadzonych działań na drogach powiatu głogowskiego, policjanci w sposób szczególny kontrolowali stan trzeźwości kierowców. – Nasze działania mają na celu ponowne zwrócenie uwagi na ten problem i ograniczenie tego zjawiska – dodaje Bogdan Kaleta. Przy okazji policjanci przypominają także, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem narkotyków grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.