Konkurs szopek w Brzegu Głogowskim

Szopka bożonarodzeniowa ma przedstawiać wnętrze stajni betlejemskiej w noc, podczas której narodził się Jezus Chrystus. Takie szopki można zrobić z drewna, papieru, a nawet plasteliny. Pomysłów może być wiele. Gotowe szopki w wielu domach znajdą się pod choinką przypominając o narodzeniu Jezusa. Takie szopki bożonarodzeniowe wykonali także uczniowie Szkoły Podstawowej Brzegu Głogowskim. Tam został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów klas od 0 do VI.

W ubiegłą środę (12 grudnia) w Szkole Podstawowej w Brzegu Głogowskim został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Konkurs adresowany był dla uczniów klas od 0 do VI, a jego celem było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia poprzez wspólne działanie i tworzenie. Na konkurs wpłynęło dwanaście szopek. Dzieci miały wiele pomysłów na wykonanie szopek. Wykonane były one z kory, drewna, masy solnej, plasteliny, gałek igliwia, a nawet makaronu. Dzieci miały na tyle wyobraźni, że cztery szopki zostały wykonane z podświetleniem. Jury w składzie: J. Słabniak, U. Olton, i A. Leśkiewicz po burzliwych naradach wyłonili zwycięzców. W kategorii klas od 0 do I najlepszą szopkę wykonała Sara Glińska, która zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Izabela Burza. Szopkę, która zajęła trzecie miejsce wykonała Karolina Pieńko. W kategorii klas od II do VI pierwsze miejsce zajęła Maja Wajs. Drugie miejsce zajął Mateusz Włodarczyk, a trzecie Michał Penc. Organizatorem i sponsorem konkursu była pani Marta Cybińska. Organizatorzy już zapowiadają, że podobny konkurs plastyczny odbędzie się także w następnym roku.

Przypominamy także, że podobny konkurs organizuje Klub Batalionowy. W tym roku odbędzie się XII edycja Festiwalu Szopek. Najlepsze pomysły na realizację szopki nagrodzone będą w kilku kategoriach wiekowych (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i kategoria otwarta). W ramach Festiwalu Szopek zostanie także rozstrzygnięty konkurs na ozdoby świąteczne. Rozstrzygniecie konkursu i otwarcie okolicznościowej wystawy zaplanowane jest na jutro (19 grudnia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.