Tenisowe podsumowanie 2012 roku

Tenis

Jedną z dyscyplin cieszących się coraz większym zainteresowaniem w naszym mieście jest tenis ziemny. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe może się cieszyć przede wszystkim ze wzrastającej frekwencji podczas organizowanych turniejów. Nie bez echa przechodzą także wyniki młodych zawodników GTT. Kończący się rok był dla tenisistów przynajmniej mocno udany. Wciąż jednak tenis ziemny w naszym mieście znajduje się w cieniu piłki nożnej i piłki ręcznej, ale jak zapowiadają trenerzy, ta sytuacja zaczyna się stopniowo zmieniać.

Rok 2013 dla Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego rozpoczął się od obozu sportowego  w Vrlchlabi, gdzie organizatorzy postawili na narty i snowboard. Pierwszy kwartał tego roku tenisiści spędzili na halach, gdzie doskonalili swoje umiejętności. Jednym z większych sukcesów pierwszych miesięcy 2012 roku było III miejsce w singlu Remigiusza Dopierały na Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska.
Sezon zimowy zakończył się 2 kwietnia, kiedy to tenisiści po raz pierwszy wyszli na korty tenisowe. Pod koniec kwietnia w Głogowie odbył się turniej rozpoczynający bieżący sezon. W zawodach wzięło udział blisko 80 zawodników.

Początek wakacji dla tenisistów stał pod znakiem obozów sportowych m.in. w Bułgarii i Hiszpanii. Tuż po okresie wolnym od szkoły (2 września) zostały zorganizowane Otwarte Mistrzostwa Głogowa w tenisie. Jeszcze pod koniec sezonu letniego znak o sobie dał Remigiusz Dopierała, który zdobył tytuł mistrza Leszna.

Pod koniec września przyszedł czas rozstań ze świeżym powietrzem, a tenisiści aby potrenować, znów przekraczali drzwi głogowskich hal sportowych. Pierwszego Grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyło się oficjalne podsumowanie kończącego się roku, gdzie nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

W czwartek Chrobry Głogów pozna rywala w 1/8 finału Pucharu Polski

8 listopada o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. W gronie drużyn, które zagrają na tym etapie rozgrywek, cały czas jest pierwszoligowy Chrobry Głogów. W poprzedniej rundzie pomarańczowo-czarni wygrali w Siedlcach 2:1.