Time2Buy – akt oskarżenie przeciwko właścicielce sklepu

Prokuratura Rejonowa w Głogowie 27 grudnia 2012 roku skierowała akt oskarżenia przeciwko Aleksandrze O. Właścicielka sklepu internetowego Time2Buy dopuściła się oszust na szkodę 980 klientów. Aleksandra O. sprzedając sprzęt RTV i AGD przyjęła przedpłaty za zamówiony towar, a następnie nie wywiązała się z umów dostawy lub zwrotu pieniędzy oszukując klientów na łączną kwotę 1.540.000 złotych. Kobiecie grozi kara w wymiarze od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W okresie od 29 października 2010 roku do 14 listopada 2011 roku Aleksandra O. prowadziła działalność firmy “Time2Buy” zawarła umowy z prawie dwoma tysiącami klientów, od których przyjęła na rachunki firmowe przedpłaty. – W stosunku do 980 osób nie zrealizowano zamówień lub zrealizowano je w części. Pomimo anulowania zamówień Aleksandra O. nie zwróciła pokrzywdzonym klientom otrzymanych wcześniej kwot – mówi Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Sama oskarżona jak i pracownicy sklepu zapewnili klientów, że powodem opóźnień są chwilowe opóźnienia. Tym samym prowadzono pokrzywdzonych klientów w błąd, bo niemal w tym samym czasie Aleksandra O. przekazała na rachunek maklerski spółki ponad 520 tysięcy złotych. Pieniądze jednak zostały nietrafnie zainwestowane i firma poniosła stratę w wysokości 300 tysięcy złotych. Ponadto dokonywano wypłat gotówkowych z rachunku firmowego. Biegły z zakresu ekonomii, rachunkowości, finansów i upadłości spółek prawa handlowego stwierdził, że bezpośrednią przyczyną utraty płynności finansowej było właśnie przekazywanie pieniędzy na rachunek maklerski oraz wypłacanie gotówki, zamiast używanie jej do realizacji zamówień. W związku tym Aleksandrze O. postawiono zarzut oszustwa na szkodę klientów sklepu. Jej zachowanie jest także działaniem na szkodę spółki poprzez inwestowanie na giełdzie pieniędzy pochodzących z wpłat od klientów. Aleksandra O. w trakcie przesłuchania nie przyznała się do winy. Wyjaśniła, że na przełomie 2010 i 2011 roku zaistniały problemy z realizacją zamówień spowodowanych złymi warunkami pogodowymi. Aleksandra O. stwierdziła także, że wyjaśnienia przedstawi dopiero przed sądem. Właścicielka firmy “Time2Buy” dopuściła się oszustwa na kwotę 1.540.231 złotych stanowiącą mienie znacznej wartości oraz spowodowanie szkody majątkowej w mieniu spółki. Kobiecie grozi za to kara w wymiarze od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Sprawę rozpozna Sąd Okręgowy w Legnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.