Działania profilaktyczne – “Zardzewiała śmierć”

Mimo tego, że II wojna światowa zakończyła się 68 lat temu, to i tak nadal między innymi w lasach można natrafić na tak zwane niewybuchy. Są one bardzo niebezpieczne, bo niewłaściwe obchodzenie się z takim znaleziskiem może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. Dlatego tak ważne jest żeby zdawać sobie sprawę jak mogą wyglądać takie niewybuchy i co należy zrobić, kiedy coś takiego się znajdzie. Właśnie w tym celu dzieci z Gminy Żukowice spotkały się przedstawicielami Patrolu Rozminowania i wysłuchały lekcje profilaktyczną pod nazwą “Zardzewiała śmierć”.

W ubiegły czwartek (10 stycznia) do Szkoły Podstawowej w Nielubi (Gmina Żukowice) przyjechali przedstawiciele Patrolu Rozminowania numer 24 w składzie: starszy sierżant Jacek Hajduk oraz starszy szeregowy Konrad Poczyszcz. Saperzy z Patrolu Rozminowania w ramach działalności profilaktycznej przeprowadzili lekcje w klasach od I do III oraz od IV do VI. Lekcje te odbywały się pod nazwą “Zardzewiała śmierć”. Saperzy opowiadali dzieciom o realnych zagrożeniach dla zdrowia i życia ludzkiego oraz sposobie postępowania w przypadku znalezienia przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych. Starszy sierżant Jacek Hajduk oraz starszy szeregowy Konrad Poczyszcz w jasny i ciekawy sposób opowiedzieli o zagrożeniach wynikających z zabawy z niewybuchami i niewypałami. Po tej lekcji uczniowie Szkoły Podstawowej w Nielubi na pewno będą wiedzieć jak postępować w wypadku znalezienia niewybuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

W Polsce ponad 160 tys. osób nie wie, że jest zakażonych. Zbadaj się i zrób test na wirusa HCV- bezpłatnie!

Do końca roku w laboratoriach ALAB istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki w kierunku HCV – bezpłatnie! Badanie można wykonać w ponad 170 punktach pobrań w całym kraju, w tym w 13 placówkach w województwie dolnośląskim, również w Głogowie!