Ferie w Gminie Kotla

Już w najbliższy poniedziałek (28 stycznia) w województwie dolnośląskim rozpoczną się ferie zimowe. Oznacza to, że dzieci i młodzież będą mogli zapomnieć o swoich codziennych obowiązkach chodzenia do szkoły i uczenia się, a co za tym idzie będą mieli więcej czasu dla siebie. Żeby jednak w czasie tych dwóch tygodniu nie dopadła ich nuda, to gminne i miejskie instytucje przygotowały specjalne zajęcia na czas ferii zimowych. Zajęcia przygotowano także w Gminie Kotla, gdzie organizatorem ferii jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.

Gminne i miejskie instytucje kulturalno- oświatowe robią wszystko żeby w czasie ferii zimowych dzieci i młodzież nie narzekała na nudę. Dwutygodniowy odpoczynek od nauki rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek (28 stycznia) i już teraz wiadomo, że co, jak co, ale nudno nie będzie. Swoją ofertę na spędzenie ferii zimowych przygotowali między innymi Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday, czy Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie. Ofert spędzenia wolnego czasu nie zabraknie także w sąsiednich gminach. Zajęcia dla dzieci przygotował także Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. Pierwszy tydzień ferii zimowych w Gminie Kotla minie pod hasłem “Bajkowe Ferie”. W poniedziałek (28 stycznia) w Gminnym Ośrodku Kultury w Kotli odbędą się konkursy rysunkowe, gry i zabawy animacyjne według filmu Artur i Minimki. W zajęciach wezmą udział dzieci z miejscowości: Chociemyśl, Skidniówek, Dobrzyce, Skidniów, Pękoszów, Ceber, Zabiele oraz Kozie Doły. W tym dniu będzie można także zagrać w tenis stołowy, piłkarzyki oraz gry stolikowe. 29 stycznia w bajkowych feriach wezmą udział dzieci z miejscowości: Sobczyce, Krzykotówek, Głogówko, Kulów, Moszowice, oraz Grochowice. Zaś 30 stycznia w zabawie wezmą udział dzieci z miejscowości Kotla. 31 stycznia bajkowe ferie odbędą się w ramach filmu Opowieści z Narwi – Lew, czarownica i stara szafa. 1 lutego dzieci będą oglądać film pod tytułem “Harry Potter i kamień filozoficzny”. W sobotę (2 lutego) odbędzie się maraton filmowy trylogii Władcy Pierścieni, czyli Drużyna Pierścienia, Dwie Wieże i Powrót Króla. W niedziele (3 lutego) w Gimnazjum Gminnym w Kotli odbędzie się III Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Halowej o Puchar Wójta Gminy Kotla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

W Polsce ponad 160 tys. osób nie wie, że jest zakażonych. Zbadaj się i zrób test na wirusa HCV- bezpłatnie!

Do końca roku w laboratoriach ALAB istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki w kierunku HCV – bezpłatnie! Badanie można wykonać w ponad 170 punktach pobrań w całym kraju, w tym w 13 placówkach w województwie dolnośląskim, również w Głogowie!