Wyróżnieni sportowcy roku 2012

podsumowanie roku 2012

W dniu 24 stycznia w w sali rajców głogowskiego ratusza odbyła się uroczysta gala, na której uhonorowani zostali wyróżniający się sportowcy i trenerzy roku 2012. Podczas gali nagrodzone zostały 124 osoby, w tym: 103 sportowców i 21 trenerów różnych dyscyplin sportowych. Dziś przybliżamy nazwiska wyróżnionych zawodników: Piast Głógów, Legion Głógów, Automobilklub Głogów, Stowarzyszenie Tenisa Stołowego, Miedzywojewódzki Klub Karate Kyokushin, Basket Chrobry, Głogowskie Towarzystwo Tenisowe, Centrum Sportowe Głogowski Triathlon,  Towarzystwo Cyklistów Chrobry Głogów, Miejski Szkolny Związek Sportowy.

Miejski Szkolny Związek Sportowy

Zawodnicy:

Sandra Naumowicz, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głogowie. Minisiatkówkę trenuje trzeci rok, od dwóch lat dodatkowo uczęszcza na treningi sekcji minisiatkówki przy MKS PIAST Głogów. Bardzo pracowita i sumienna, aktywnie uczestniczy we wszystkich treningach. Swoją przygodę z siatkówką będzie kontynuować w klasie sportowej o profilu piłki siatkowej oraz w MKS PIAST GŁOGÓW.

Julita Osipowicz uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej Nr 3 . Minisiatkówkę trenuje trzeci rok, od dwóch lat dodatkowo uczęszcza na treningi sekcji minisiatkówki przy MKS PIAST Głogów. Bardzo pracowita i sumienna, aktywnie uczestniczy we wszystkich treningach. Swoją przygodę z siatkówką będzie kontynuować w klasie sportowej o profilu piłki siatkowej oraz w MKS PIAST GŁOGÓW. Jej osiągnięcia, niezłomny charakter i predyspozycje fizyczne budzą nadzieję, na osiągnięcia sportowe na wyższych szczeblach.

Hubert Kasprzak – uczeń I klasy Gimnazjum nr 2 w Głogowie .Piłkarz ręczny, który doskonale poradził sobie w piłce siatkowej zdobywając: Mistrzostwo Powiatu, Mistrzostwo Podstrefy Lubińskiej, Mistrzostwo Strefy Legnickiej by w efekcie wspólnie z zespołem zając IV miejsce na Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego w Piłce Siatkowej.

Dominik Marciniak – uczeń I klasy Gimnazjum nr 3 w Głogowie .To również piłkarz ręczny, który wspólnie z zespołem zdobył: Mistrzostwo Powiatu, Mistrzostwo Podstrefy Lubińskiej, Mistrzostwo Strefy Legnickiej by w efekcie wspólnie z zespołem zając IV miejsce na Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego w Piłce Siatkowej

Diana Cywińska – absolwentka I LO , 19 lat, obecnie studentka I roku Akademi Wychowania Fizycznego w Krakowie , 6 lat trenowała p. siatkową , IV miejsce w Dolnośląskiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Dziewcząt – 2012 – lewy atak

Klaudia Gniewosz – uczennica II klasy I LO , gra na pozycji rozgrywającej , 5lat trenowała p. siatkową , IV miejsce Dolnośląskiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Dziewcząt – 2012

Bartosz Rybak – uczeń III klasy Technikum w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. IV miejsce w Finale Dolnośląskim Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej plażowej chłopców. Siatkówkę trenuje od 5 lat.

Daniel Wieczorek – uczeń III klasy Technikum w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. IV miejsce w Finale Dolnośląskim Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej plażowej chłopców. Piłkę siatkową uprawia od 6 lat.

Trenerzy:

BEATA BIELSKA absolwentka AWF Wrocław.
Od 1993r. pracuje jako nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 3 . Instruktor SIATKÓWKI, propagator tej dyscypliny wśród uczniów szkoły. Z jej inicjatywy stworzono klasy sportowe o profilu minisiatkówki. Autorka programów własnych dla klasy sportowej ukierunkowanej na minisiatkówkę oraz programu na zajęcia z pływania. Organizatorka wielu zawodów na szczeblu miasta, powiatu, strefy, a nawet Dolnego Śląska.

EDYTA SUCHY – jest trenerem drużyn młodzieżowych piłki ręcznej w SPR „Chrobry” Głogów. Od czerwca ubiegłego roku jest TRENEREM KLASY I w tej dyscyplinie sportu. Jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie. Właśnie z uczniami tej szkoły doszła do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO , gdzie zdobyła IV miejsce w piłce siatkowej chłopców.

BEATA TOBOŁA – Nauczyciel wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym , Zwycięzca finału strefy legnickiej w piłce siatkowej dziewcząt, IV miejsce w Finale Dolnośląskim – 2012, którego była organizatorką w Głogowie.

ANDRZEJ CZERWIEC – TRENER II KLASY PIŁKI SIATKOWEJ, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie.28 letni staż pracy, wielokrotny udział z sukcesami w rozgrywkach finałowych Dolnego Śląska w piłce siatkowej chłopców. Wielki miłośnik i pasjonat piłki siatkowej.
Towarzystwo Cyklistów Chrobry Głogów

Zawodnicy:

Mieszko Bulik– Wiek 22 lat, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
Wyniki sportowe w kategorii Orlik:Zwycięzca generalnej klasyfikacji Pucharu Polski;Zwycięzca klasyfikacji chalangeu Polskiego Związku Kolarskiego;Zwycięzca klasyfikacji BGŻ Pro-Liga młodzieżowców;Członek Kadry Narodowej Młodzieżowców.

Konrad Zatorski Wiek 20 lat, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Wyniki sportowe w kategorii Orlik:VIII miejsce na Górskich Mistrzostwach Polski na szosie;Członek Kadry Narodowej Młodzieżowców.

Konrad Tomasiak – Wiek 21 lat, student Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wyniki sportowe w kategorii Orlik: VII miejsce w zawodowym wyścigu Europa Tour – Sibiu Rumunia; VII miejsce na Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas; Członek Kadry Narodowej Młodzieżowców.

Bartosz Zając – Wiek 19 lat, student Politechniki Wrocławskiej
Wyniki sportowe w kategorii Orlik: XV miejsce w zawodowym wyścigu Europa Tour – Sibiu Rumunia klasyfikacja generalna;X miejsce na Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas; Członek Kadry Narodowej Młodzieżowców.

Dawid Lewicki – Wiek 13 lat, uczeń SP Nr 7 w Głogowie, Wyniki sportowe w kat: Żak, III miejsce w klasyfikacji generalnej Małego Wyścigu Pokoju; IV miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kolarstwie górskim MTB.

Trenerzy:

Radosław Bałd – Instruktor kolarstwa, Były zawodnik głogowskiego klubu.
Od 2004 roku prowadzi zajęcia w TC „Chrobry” w kategoriach juniorskich.

Bolesław Bałd – Trener kolarstwa Trener I klasy sportowej.
Trener koordynator Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.
Od 30 lat związany z głogowskim klubem.
Pasjonat, oddany swojej dyscyplinie.
Wychowawca i autorytet dla wielu pokoleń zawodników.

Centrum Sportowe Głogowski Triathlon

Zawodnicy:

Jacek Tyczyński – dyscyplina: Triathlon. 3 rok trenowania, członek kadry dolnośląskiej
2 Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie, Klasa 1
Wygrał Mistrzostwa Polski w Aquathlonie w Gdyni, Ogólnopolskie zawody w Aquathlonie w Wąsąszach i Grand Prix Akademi Triathlonu w Sławie. Był drugi w Pucharze Polski w Triathlonie w Dębnie oraz w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Maciej Grębski – dyscyplina triathlon 4 rok trenowania, członek kadry dolnoślaskiej, wiek 21 lat, 2 rok AWF Wrocław
– 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w Aquathlonie Gdynia
-6 miejsce na Mistrzostwach Polski w Triathlonie Górzno
-1 miejsce Grand Prix Akademi triathlonu w Sławie
-3 miejsce w Pucharze Polski w Dębnie

Krzysztof Sanocki – dyscyplina: triathlon 4 rok trenowania członek kadry dolnego śląska
klasa 3 Zawodowa Zespól szkół samochodowych i budowlanych im. Leonarda Vinci w Głogowie
– 3 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w aquathlonie – Rumia
– 5 miejsce  Puchar Polski w triathlonie – Dębno
– 2 miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w  triathlonie  – Oborniki
-6 miejsce w 1 Grand Prix Akademii Triathlonu – Sława
– 7 miejsce w II Cross Straceńców  – Głogów

Hanna Hapel – dyscyplina :triathlon 3 rok trenowania
klasa 6 SP14 im.Henryka III Glogowskiego
– Aquathlon Sława II miejsce
– Mistrzostwa Polski Aquathlon Gdynia 16 miejsce
– Triathlon dębno 9 miejsce

Anna Sanocka – dyscyplina: triathlon 3 rok trenowania
klasa 2 gimnazjum Gimnazjum nr 5 w Głogowie im. Polskich Olimpijczyków
-6 miejsce w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie – Gdynia
– 2 miejsce w Noworocznym Biegu – Głogów

Urszula Olejnicza – dyscyplina: triathlon 3 rok trenowania, członek kadry dolnegoślaska
klasa 2 gimnazjum Gimnazjum nr5 w Głogowie im. Polskich Olimpijczyków
– 4 miejsce w MMM(Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików) w aquathlonie
– Wąsosze
– 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w aquathlonie – Rumia

Trenerzy

Bartosz Woszczyński – Trener „Centrum Sportowe Głogowski Triatlon”- absolwent Akademi Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Trener II klasy pływania,nauczyciel W-F w Szkole Podstawowej nr 12. Wielokrotny Mistrz Polski w Triatlonie na różnych dystansach, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy w Triathlonie , Członek Kadry Olimpijskiej Sydnej 2000

Piotr Czyż – absolwent AWF Poznań – wydział Fizjoterapii
instruktor pływania / terapeuta/trener
medalista Mistrzostw Polski w Pływaniu i Triathlonie, członek kadry narodowej

Międzyszkolny Klub Sportowy PIAST Głogów

Pływanie:

Igor Ostrowski – 14 lat , absolwent Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie, uczeń szkoły ponadpodstawowej w Roterdamie, trenuje 5 lat , Członek kadry województwa , Finalista Zimowych Mistrzostw Polski w Olsztynie, 5-ty i 6-ty zawodnik Letnich Mistrzostw Polski w Szczecinie, Finalista Międzynarodowego Mitingu w Berlinie, Wielokrotny medalista zawodów międzynarodowych i ogólnopolskich.

Jacek Arentewicz – 15 lat ,absolwent Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie, uczeń 3 klasy Gimnazjum nr 5 w Głogowie, 6 lat treningu, Zimowych Mistrzostw Polski w Gorzowie, Finalista Letnich Mistrzostw Polski w Dębicy, Srebrny medalista Letnich Mistrzostw Województwa, Złoty medalista Zimowych Mistrzostw Województwa, Wielokrotny medalista zawodów międzynarodowych i ogólnopolskich.

Julia Jarosz – 11 lat , uczennica 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie, 2 lat treningu, Letnich Mistrzostw Województwa, Złota i srebrna medalistka Zimowych Mistrzostw Województwa, Medalistka zawodów międzynarodowych w Drzonkowie, Medalistka zawodów ogólnopolskich

Iga Soluch – 11 lat, uczennica 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie, 1 rok treningu, Letnich Mistrzostw Województwa, Finalistka Zimowych Mistrzostw Województwa, Medalistka zawodów ogólnopolskich, Medalistka zawodów międzynarodowych

Anna Patoła – 13 lat, absolwentkaSzkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie, uczennica 1 klasy gimnazjum nr 5 w Głogowie, 4 lata treningu, łonkini kadry Wojewódzkiej, Finalistka Mistrzostw Polski w Szczecinie, Mistrzyni Letnich Mistrzostw Województwa, Złota medalistka Zimowych Mistrzostw Województwa, Wielokrotna medalistka zawodów międzynarodowych i ogólnopolskich.

Trenerzy:

Tomasz Skiba – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Trener II klasy, 7 lat pracy trenerskiej Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie , Trener medalistów i finalistów Mistrzostw Polski

Andrzej Chalusiak – absolwent Akademii Wychowania fizycznego we Wrocławiu, Trener II klasy, 28 lat pracy trenerskiej, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie, wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski i reprezentantów kraju

Lekkoatletyka

Paweł Kruhlik – zakończenie kariery sportowej!
– zabawę w sport zaczął w wieku 12 lat – czyli przed 18 – latami!, 11 – krotny mistrz Polski w kategoriach wiekowych od juniora do seniora – w trójskoku, -wielokrotny reprezentant kraju, członek kadry narodowej rekordzista Dolnego Śląska juniorów w trójskoku – rekordzista krajowych halowych mistrzostw w trójskoku – 16,75 m, 9 wynik w historycznych tabelach kraju w trójskoku – 16,96 m, absolwent Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego, wspaniały zawodnik i wzór do naśladowania pod względem wychowawczym i sportowym, na trwałe wpisał się w historię sportu głogowskiego i krajowego.

Jakub Młoczkowski – członek kadry dolnośląskiej młodzików, uczeń Gimnazjum nr 3 w Głogowie, wzorowy uczeń, otrzymał również stypendium naukowe, lekkoatletykę uprawia od 4 lat, złoty medalista mistrzostw Dolnego Ślaska w hali: 60 m i skok w dal, złoty medalista dolnośląskich mistrzostw młodzików na stadionie w biegu na 300 m i brązowy w biegu na 100 m, brązowy medalista makroregionu młodzików na 300 m, ustanowił rekord Głogowa w biegu na 200 m młodzików – 6-ty wynik w Polsce

Sergiusz Mazan – członek kadry dolnośląskiej młodzików , uczeń Gimnazjum nr 2 w Głogowie, wzorowy uczeń, otrzymał również stypendium naukowe, lekkoatletykę uprawia od 5 lat, złoty medal mistrzostw Dolnego Śląska na stadionie w skoku w dal , srebrny medal makroregionu w skoku w dal, 2-gi wynik w kraju młodzików w trójskoku

Wojciech Brzostowski – członek kadry dolnośląskiej młodzików – uczeń Gimnazjum nr 2 w Głogowie, brązowy medalista halowych mistrzostw Dolnego Śląska w biegu na 60 m p. pł – ustanowił dwa rekordy Głogowa młodzików w rzucie oszczepem i 6 – boju , w/w zawodnicy w sztafecie 4 X 100 m wywalczyli srebrny medal na mistrzostwach Dolnego Śląska i reprezentowali nasz region w międzynarodowym meczu Dolny Śląsk – Liberec – Saksonia

Natalia Węgrzyn – uczennica gimnazjum nr 2 w Głogowie, staż treningowy 2 lata, srebrny medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegu na 60 m

Grzegorz Wojnowski – uczeń gimnazjum nr 2 w Głogowie, staż treningowy 2 lata, srebrny medalista Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegu na 1000 m

Głogowskie Towarzystwo Tenisowe

Zawodnicy:

Marta Dyba – ma 16 lat, trenuje od 8 lat tenisa ziemnego, jest uczennicą klasy III Zespołu Szkół w Niechlowie, jej osiągnięcia to 2 miejsce w singlu na Mistrzostwach Województwa do lat 16, 2 miejsce w singlu w OTK seria 1 w Szczecinku oraz w Poznaniu do lat 16, 1 miejsce w deblu OTK seria 1 w Poznaniu do lat 16, , 2 msc w deblu w Mistrzostwach województwa do lat 18, w rankingu Polskiego Związku Tenisowego do lat 16 Marta znajduje się na 23 miejscu.

Karolina Lipińska – lat 20, absolwentka Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie, jest w ścisłej Kadrze Polski, w roku 2012 wywalczyła Mistrzostwo Polski w tenisie „Sprawni-Razem”, które odbyły się w Głogowie, Karolina z powodzeniem startuje we wszystkich turniejach dla dorosłych i często stoi na podium.

Dariusz Błażejewski – uczeń klasy 5, Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie, rocznik 2001, trenuje 4 lata, w Pile w turnieju Goliat Jonex do lat 12 zdobył I miejsce, dwukrotnie w Złotowie zdobył pierwsze miejsce, w Krajence w turnieju do lat 12 zajął I miejsce.

Jakub Lasota – uczeń klasy I Gimnazjum w Jerzmanowej, trenuje od 5 lat, jego osiągnięcia w ogólnopolskich turniejach to ćwierćfinał w Zielonej Górze OTK, ćwierć finał w Złotoryi OTK, udział w turniejach w Ścięgnach, Legnicy, Puszczykowie, sklasyfikowany na 119 miejscu w Polsce.

Remigiusz Dopierała – uczeń klasy III Gimnazjum nr 2 w Głogowie, trenuje od 6 lat, jego osiągnięcia to: III miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Karpaczu w singlu i I miejsce w deblu, III miejsce w singlu OTK juniorów w Złotoryi, II miejsce w singlu i I miejsce w deblu WTK kadetów w Złotoryi, III miejsce w halowych mistrzostwach Dolnego Śląska juniorów w Karpaczu, I miejsce w singlu na halowych mistrzostwach Dolnego Śląska kadetów we Wrocławiu

Bartosz Karbownik – uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie, trenuje od 4 lat, w 2012 r zajął IV msc do lat 10 o Puchar Starosty Głogowskiego w trzecich otwartych mistrzostwach Głogowa na zasadach Tenis 10, ćwierćfinał do lat 10 o Puchar Karoliny Woźniackiej we Wrocławiu, I miejsce do lat 10 w Turnieju z okazji Dnia Dziecka ze Sportingiem, I miejsce do lat 10 w Turnieju o Puchar Starosty Złotoryjskiego na zasadach Tenis 10, III miejsce w otwartych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Głogowie

Michał Osomański – uczeń klasy III Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie, trenuje od 3 lat, w 2012 r zajął II miejsce do lat 10 o Puchar Starosty Głogowskiego w trzecich otwartych mistrzostwach Głogowa na zasadach Tenis 10, ćwierćfinał do lat 10 o Puchar Karoliny Woźniackiej we Wrocławiu, II miejsce do lat 10 w Turnieju z okazji dnia Dziecka ze Sportingiem, I miejsce do lat 10 w Turnieju o Puchar Starosty Złotoryjskiego na zasadach Tenis 10, ćwierćfinał do lat 14 w Turnieju na zakończenie sezonu 2012

Trenerzy:

Andrzej Kulhawik – licencjonowany przez PZT trener II klasy tenisa ziemnego, trener Kadry Polski „Sprawni Razem” , 26 lat w zawodzie trenera, jego podopieczni to: Karolina Lipińska „Sprawni Razem”, Jakub Lasota i wielu innych zdolnych zawodników, w tym roku odznaczony przez Ministra Sportu i Turystyki Złotą Odznaką za zasługi dla sportu, emerytowany nauczyciel Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie

Jarosław Blida – licencjonowany przez PZT trener II klasy tenisa ziemnego, Międzynarodowy Stopień trenerski PTR, trenerem jest od 16 lat, jest trenerem m.in. Remigiusza Dopierały, Bartosza Karbownika, Michała Osomańskiego i wielu innych dobrze zapowiadających się zawodników, pracuje w Gimnazjum nr 2 oraz w Głogowskim Towarzystwie Tenisowym

Maciej Kulhawik – trener II klasy tenisa ziemnego, Międzynarodowy Stopień Trenerski PTR, 11 lat w zawodzie trenera, trener podopiecznych: Julii i Wiktorii Tórz do połowy września, oraz Dariusza Józefiaka i wielu innych zdolnych zawodników

Międzyszkolny Klub Sportowy Basket Chrobry

Zawodnicy:

Kinga Górna – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Basket Chrobry w Głogowie uprawia koszykówkę od 1,5 roku. Kinga ma 12 lat, uczęszcza do V klasy Szkoły Podstawowej nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Głogowie. Systematycznie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w treningach. Reprezentuje klub w rozgrywkach dolnośląskiej i wielkopolskiej ligi minikoszykówki, gdzie zdobywa dużo punktów oraz uczy się roli rozgrywającej w zespole. W Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Płocku zdobyła wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki drużyny.

Anna Leszczyńska – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Basket Chrobry w Głogowie uprawia koszykówkę od 1,5 roku. Anna ma 12 lat, uczęszcza do V klasy Szkoły Podstawowej nr 14 im. Henryka III Głogowskiego w Głogowie. Na każdym treningu swoją ambitną i w pełni zaangażowaną postawą dąży do podnoszenia sprawności fizycznej i umiejętności koszykarskich. Reprezentuje klub w rozgrywkach dolnośląskiej i wielkopolskiej ligi minikoszykówki. Ania jest dobrą zawodniczką oraz dobrą duszą zespołu. W Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Głogowa została wyróżniona statuetką ” Pierwszej Piątki Turnieju”.

Malwina Fiedziuk – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Basket Chrobry w Głogowie uprawia koszykówkę od roku. Malwina ma 13 lat, uczęszcza do VI klasy Szkoły Podstawowej nr 14 im. Henryka III Głogowskiego w Głogowie. Ambitnie i systematycznie uczestniczy w treningach. Reprezentuje klub w rozgrywkach dolnośląskiej i wielkopolskiej ligi minikoszykówki, gdzie gra na pozycji skrzydłowej i środkowej. W Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Zgorzelcu została wyróżniona statuetką dla najlepszej zawodniczki drużyny.

Natalia Frankowska – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Basket Chrobry w Głogowie uprawia koszykówkę od 1,5 roku. Natalia ma 12 lat, uczęszcza do V klasy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie. Systematycznie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w treningach koszykówki. Uzdolniona sportowo zawodniczka w szybkim tempie opanowuje trudne rzemiosło koszykarskich umiejętności. Reprezentuje klub w rozgrywkach dolnośląskiej i wielkopolskiej ligi minikoszykówki, gdzie jako rozgrywająca potrafi poprowadzić i zmotywować drużynę w trudnych momentach gry. Na Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Zgorzelcu została wybrana najbardziej wszechstronną zawodniczką i otrzymała tytuł MVP.

Gabriela Gabryś – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Basket Chrobry w Głogowie uprawia koszykówkę od 1,5 roku. Gabriela ma 11 lat, uczęszcza do IV klasy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Przemkowie. Podwyższa swój poziom sportowy dzięki systematycznej pracy treningowej. Reprezentuje klub w rozgrywkach dolnośląskiej i wielkopolskiej ligi minikoszykówki. Gabriela zarówno na boisku jak i poza nim bezwzględnie przestrzega zasad fair-play.
W Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Głogowa została wyróżniona statuetką dla najlepszej najmłodszej zawodniczki drużyny.

Maciej Pietruszko – wiek: 15 lat; uczeń 1 klasy Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie.
Zawodnik uprawia koszykówkę od 3 lat, będąc jednym z najmłodszych w drużynie juniorów (95-97). Bardzo ambitny zawodnik. Mimo młodego wieku wszedł do pierwszej piątki drużyny imponując dużą walecznością i charakterem. Gra na pozycji silnego skrzydłowego lub środkowego.

Krzysztof Swędrowski – wiek: 16 lat; Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego nr I w Głogowie .
Zawodnik trenuje w klubie od 4 lat. Obecny na każdym treningu, bardzo systematyczny. Zawodnik grający na pozycji rozgrywającego jest jednym z prowadzących grę całego zespołu. Jeden z lepszych obrońców w zespole.

Trener:

Aleksander Rozkocha – trener koordynator Międzyszkolnego Klubu Sportowego Basket Chrobry w Głogowie. Instruktor sportu. Zainicjował powstanie sekcji koszykówki dziewcząt. Organizuje i przeprowadza nabór zawodniczek z głogowskich szkół. Jako drugi trener wspomaga prowadzenie treningów i meczów oraz prowadzi treningi indywidualne z dziewczętami rozwijając ich uzdolnienia i zainteresowania sportowe.
Współorganizuje turnieje i obozy sportowe. Wykonuje pracę trenera koszykówki w klubie w formie wolontariatu, a praca z dziećmi i młodzieżą dla Aleksandra Rozkochy jest wielką pasją.

Automobilklub Głogów

Amadeusz Murawski – lat 12, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie, Międzynarodowy Vice Mistrz Polski w Motocrossie w klasie MX65 – duży postęp a startowal tylko w 6 rundach, członek kadry narodowej, młody ambitny, pracowity, bardzo duży talent rokujący rozwój sportowy w Polsce i zagranicą

Łukasz Lonka – lat 22, IX miejsce w Mistrzostwach Świata W Motocrossie w klasie MX3 – najlepsza pozycja w historii Polski, członek kadry narodowej, wielokrotny Mistrz i Vice Mistrz w Motocrossie, wzór sportowca, koleżeński, pracowity, zdyscyplinowany, bardzo duży talent oraz wielka nadzieja sportu motocyklowego w Polsce i zagranicą

Paweł Szturomski – 34 lata, Vice mistrz Polski w Cross Country w klasie senior 1 , vice mistrz Polski w Pucharze PZM w Motocrossie kl. MX2, zatrudniony w KGHM-ZG Rudna,, zawodnik i wychowanek naszego klubu od 1993 r. przekazuje swoją wiedzę i duże doświadczenie młodym adeptom sportów motorowych

Łukasz Kucharczyk – lat 25, V miejsce w Pucharze Polski PZM w Motocrossie w klasie open – bardzo dobry wynik a startuje dopiero 1 sezon, XIII miejsce w Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej w Motocrossie w kl. MX1 – startował tylko w III rundach, koleżeński, pracowity i zdyscyplinowany, absolwent AWF, prowadzi własną działalność gospodarczą Stowarzyszenie Brydża Sportowego Ziemi Głogowskiej.

Szyszkowski Zdzisław – wykształcenie średnie techniczne – prowadzi własną działalność gospodarcza. Reprezentuje III-ligową drużynę MASTER-MILTON Głogów.
W roku 2012 jako pierwszy głogowianin zdobył tytuł klasyfikacyjny „MISTRZ MIĘDZYNARODOWY”. W korespondencyjnych Mistrzostwach Polski dwukrotnie był w czołówce krajowej. W finale wojewódzkim Mistrzostw Polski Par zajął 8-miejsce.

Hołowiak Jarosław – z zawodu Technik Budowlany – reprezentuje drużynę HUTNIK Głogów występująca w rozgrywkach IV ligi. Jest jej podstawowym zawodnikiem. W rozgrywanych turniejach Grand Prix Głogowa – trzykrotnie stawał na podium.

Bartczak Jan – długoletni pracownik HM Głogów- obecnie na emeryturze. Jest on podstawowym zawodnikiem III- ligowej drużyny MASTER-MILTON Głogów.
W minionym roku 6-krotnie zwyciężał w głogowskich turniejach o tytuł „Brydżysta Sezonu” –obecnie zdecydowany lider tej długofalowej klasyfikacji ,dwukrotnie stawał na podium w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski w rejonie głogowskim
Posiada tytuł klasyfikacyjny – Mistrz Regionalny

Międzywojewódzki Klub karate Kyokushin

PONIEDZIAŁEK JAKUB – Lat 13, uczeń Gimnazjum nr 1 w Głogowie,karate trenuje pięć lat i jest sumiennym
robiącym duże postępy zawodnikiem. Jakub brał udział w czterech turniejach i najlepszym osiągnięciem jest Mistrzostwo Polski Południowo-Zachodniej i Mistrzostwo Okręgu Zagłębia Miedziowego Młodzików

OLBORKI BARTOSZ – Lat 13, uczeń Gimnazjum,karate trenuje pięć lat. Bartek osiąga bardzo dobre wyniki sportowe wygrywając zawody w swej kategorii wagowej. Najlepszym osiągnięciem Bartka jest Mistrzostwo Polski Południowo-Zachodniej i Mistrzostwo Okręgu Zagłębia Miedziowego Młodzików

ROSIŃSKI MICHAŁ – Lat 11, uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie karate kyokushin trenuje trzy lata, jest sumiennym zawodnikiem i osiąga bardzo dobre wyniki sportowe w swej kategorii wiekowej. Michał jest Mistrzem Okręgu Zagłębia Miedziowego Młodzików

TARGOSIŃSKI MIKOŁAJ – Lat 11, uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie karate kyokushin trenuje cztery lata, wyróżnia się aktywnością i jest wzorem do naśladowania przez rówieśników. Mikołaj osiąga bardzo dobre wyniki sportowe w swej kategorii wiekowej. Mikołaj jest Mistrzem Okręgu Zagłębia Miedziowego Młodzków

SZULC WITOLD – Lat 16, uczeń Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, karate kyokushin trenuje pięć lat, wyróżnia się aktywnością i jest wzorem do naśladowania przez rówieśników. Najlepszym osiągnięciem Witolda jest zdobycie Mistrzostwa Polski Południowo-Zachodniej i Mistrzostwa Okręgu Zagłębia Miedziowego Juniorów Młodszych.

MIĘKUS MAGDALENA – Lat 16, uczennica Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi – Technik Organizacji Reklamy, karate kyokushin trenuje 3 lata i jest godną do naśladowania uczennicą. Najlepsze osiągnięcia Magdy to zdobycie Mistrzostwa Polski Południowo-Zachodniej i Mistrzostwa Okręgu Zagłębia Miedziowego Juniorów Młodszych.

ROSIŃSKA WERONIKA – Lat 8, uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie, karate kyokushin trenuje dwa lata. Weronika jest bardzo sumienną zawodniczką i uczennicą. Najlepszym osiągnięciem tej młodej zawodniczki jest zdobycie Mistrzostwa Okręgu Zagłębia Miedziowego

KOWAL MICHAŁ – Lat 17, uczeń Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, karate kyokushin trenuje trzy lata. Michał jest wzorowym uczniem i obiecującym zawodnikiem, najlepszym osiągnięciem sportowym Michała jest zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Południowo-Zachodniej Juniorów Młodszych.

TRENER

TOMASZ MARCIN – Lat 35, absolwent technikum samochodowego w Głogowie, absolwent UW we Wrocławiu na wydziale prawa, trenuje 19 lat, Mistrz i Wicemistrz Polski, Wiceprezes Klubu,instruktor, asystent trenera sekcji pierwszej i kadry . Posiadacz drugiego stopnia mistrzowskiego

PIECHOWIAK KAMILA – Lat 25,absolwentka II LO w Głogowie, absolwentka Uniwersytetu Toruńskiego na wydziale prawa, dwukrotna Mistrzyni Polski,finalistka Mistrzostw Europy..Jest pierwszą kobietą na terenie zagłębia miedziowego która zdobyła stopień mistrzowski. Obecnie jest Asystentem trenera sekcji pierwszej i kadry
Stowarzyszenie Tenisa Stołowego Chrobry Głogów

Zawodnik
Grzegorz Horniak – uprawia dyscyplinę sportowa tenis stołowy od ponad 10 lat jest czołowym zawodnikiem Klubu biorącym udział w rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej grupa legnicka prowadzonych przez Dolnośląski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego we Wrocławiu. Uczestnik wielu turniejów organizowanych przez Kluby o podobnym profilu działalności sportowej. W 2012 wygrał jedną z edycji Grand Prix Nowej Soli oraz zajął drugie miejsce w turnieju w Jerzmanowej o puchar Wójta Gminy Jerzmanowa.

Trener
Janusz Brycki – uzyskał uprawnienie instruktora dyscypliny sportu tenis stołowy w 2007 roku w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Współtwórca tenisa stołowego w Głogowie jeden z jego pierwszych założycieli wychowawca i instruktor dzieci i młodzieży z zakresu tenisa stołowego na terenie miasta Głogowa. Bierze czynny udział w szkoleniu nie tylko w Klubie ale w Klubach ościennych z innych województw oraz wspomaga szkolenie osób starszych i niepełnosprawnych w celu utrzymania sprawności fizycznej. Uczestniczy w szkoleniu i prowadzeniu zawodów jako sędzia organizowanych przez instytucje państwowe.

UKS Legion

Denis Kuczyński – ur. 04.06.1994r. Uczeń Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie
Mistrz Pucharu Polski Muay Thai Juniorów
1 Miejsce na turnieju Lubusz Open
2 miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska MMA

Patryk Zambrzycki – ur. 14.07.1994r. Uczeń Technikum nr 1 im . Jana Wyżykowskiego w Głogowie
Mistrz Polski Full-Contact Juniorów
2 Miejsce na PucharzePolski Muay Thai Juniorów
2 Miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska MMA

Paweł Witkowski

1 Miejsce oraz tytuł najlepszego zawodnika w turnieju Lubusz Open
5 Miejsce na Mistrzostwach Polski Muay Thai Seniorów

Joanna Kłak – ur. 12.12.1993r. w Lubinie Uczennica Technikum nr 2 w Lubinie
V-ce Mistrzyni Polski K-1 rules juniorów
Brązowa Medalistka Mistrzostw Polski K-1 rules Młodzieżowców
Brązowa Medalistka Mistrzostw Polski Light-Contact Juniorów

Mariusz Lach – ur. 17.04.1987r. Uczeń Gimnazjum nr. 1 w Głogowie
V-ce Mistrz Polski Full-Contact Juniorów Młodszych
Zwycięzca turnieju bokserskiego w Lesznie
2 miejsce na Pucharze Polski Muay Thai Juniorów
3 miejsce na turnieju Lubusz Open

Bruno Błaszak – ur. 26.08.1993r. Uczeń Technikum im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie.
V-ce Mistrz Polski Low-kick Juniorów
V-ce Mistrz Polski Light-Contact Juniorów

Tomasz Matras – ur. 10.10.1994r. w Głogowie. Uczeń Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie ur.
Brązowy Medalista Mistrzostw Polski K-1 rules
Brązowy Medalista Mistrzostw Polski Low-kick Juniorów

Trener:

Maciej Domińczak Ur. 08.05.1981r. w Nowej Soli. Absolwent Poznańskiego AWFu. Trener I klasy Kick-boxingu, instruktor boksu. Prowadzi zawodników od 2005 roku. Trener kadry Narodowej Juniorów K-1 i Low-kick od stycznia 2011r. W 2012 wyróżniony nagrodą Ministra Sportu za sukcesy sportowe zawodników na arenie Międzynarodowej. W tym roku zawodnicy Legionu Głogów prowadzeni przez Macieja Domińczaka zdobyli dwa medale Mistrzostw Świata Juniorów k-1 – srebrny i brązowy, natomiast kadra narodowa jako drużyna zajęła drugie miejsce na tych Mistrzostwach.

Trackback z Twojej witryny.

S. Górski

Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Skomentuj

Nadchodzące Wydarzenia

Wrz
21
pt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 21@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 21@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
21:00 Dyskoteki w Gospodzie Głogowskiej @ Gospoda Głogowska
Dyskoteki w Gospodzie Głogowskiej @ Gospoda Głogowska
Wrz 21@21:00
Dyskoteki w Gospodzie Głogowskiej @ Gospoda Głogowska
Piątkowe dyskoteki w Gospodzie Głogowskiej. Wstęp od lat 18. Impreza rozpoczyna się o godz. 21:00, a zabawę rozkręci DJ Scratchbasse. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
Wrz
22
sob
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 22@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 22@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Wrz 22@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Wrz
23
nie
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 23@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
14:00 Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Wrz 23@14:00
Głogowska Amatorska Liga Halowa @ Hala Widowiskowo-Sportowa im. Ryszarda Matuszaka, Gimnazjum nr 2
Serdecznie zapraszamy na spotkania Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W sezonie 2015/2016 rozgrywki składają się z czterech poziomów – Extraligi, I, II oraz III ligi. Mecze rozgrywane są w soboty i niedziele na parkiecie hali widowiskowo-sportowej[...]
Wrz
24
pon
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Wrz 24@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Wrz 24@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Wrz 24@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Wrz 24@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!