Wybuch w piwnicy przez akumulator

Wczoraj (5 marca) na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Około godziny 19.00 strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie otrzymali zgłoszenie o wybuchu w piwnicy bloku przy ulicy Mieszka I. W wyniku tego zdarzenia właściciel piwnicy został przewieziony do szpitala na obserwacje. Doszło także do zniszczeń w bloku. Przyczyną wybuchu było najprawdopodobniej nieprawidłowe ładowanie akumulatora.

Chwile grozy przeżyli wczoraj (5 marca) mieszkańcy bloku przy ulicy Mieszka I. Około godziny 19.00 strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie otrzymali zgłoszenie o wybuchu w piwnicy. – Jednak zanim strażacy przybyli na miejsce zdarzenia pożar został już ugaszony przez mieszkańców. Piwnica była jednak zadymiona. Dużo było też kurzu i pyłu. Po oddymieniu pomieszczenia strażacy doszli do miejsca gdzie doszło do wybuchu – mówi Paweł Dziadosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było nieprawidłowe ładowanie akumulatora w piwnicy. – Prostownik został ustawiony w takim miejscu, że nagrzewając się, nagrzewał także puszki z farbą i spray – am, a to doprowadziło do wybuchu – tłumaczy Paweł Dziadosz. W wyniku wybuchu uszkodzone zostały drzwi i ściany w piwnicy. Poprzez ciąg termiczny uszkodzona została także ściana w łazience na parterze. W wyniku całego zdarzenia poszkodowany został także właściciel piwnicy. Mężczyzna przebywał w zadymionym pomieszczeniu, dlatego został przewieziony na obserwacje do szpitala. Jednak mężczyzna najprawdopodobniej poniesie także konsekwencje z powodu naruszenia przepisów przeciwpożarowych. – Przede wszystkim nie należy zostawiać włączonych urządzeń elektrycznych bez nadzoru – dodaje Paweł Dziadosz. Mężczyzna może zostać ukarany z artykułu 82 kodeksu wykroczeń. Jest to artykuł mówiący o naruszeniu przepisów przeciwpożarowych. W tym wypadku doszło do eksploatowania urządzeń elektrycznych w sposób niewłaściwy. Teraz czekamy na opinię nadzoru budowlanego. Mając tą opinie można będzie wnioskować o ukaranie właściciela piwnicy. Mężczyźnie grozi kara grzywny – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.