NEWSLETTER

Subskrybuj nasz Newsletter

* obowiązkowe
Chcę otrzymywać wiadomości SMS
Interesują mnie następujące kategorie
MalaAkademia.glogow.pl - Najlepsze kursy językowe, biznesowe & artystyczne w Głogowie! nauczymy Cię! Skutecznie.
REKLAMA
Error: Only up to 6 widgets are supported in this layout. If you need more add your own layout.

Ryszard Zbrzyzny o prawie pracy

ce86d91b5d90541814c162e51d434f67

W ubiegłą środę (20 marca) Poseł na Sejm RP z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Ryszard Zbrzyzny zorganizował konferencję prasową w Sejmie. Tematem spotkanie były zmiany w Prawie Pracy, jakie proponowane są przez Rząd. Chodzi między innymi o wydłużenie urlopu macierzyńskiego do okresu 12 miesięcy. W przepisie tym ominięto jednak tak zwane matki pierwszego kwartału. W tej kwestii posła Ryszarda Zbrzyznego odwiedzało wiele matek, w tym także matki z Powiatu Głogowskiego, zaniepokojone takim stanem rzeczy.

W ubiegłą środę (20 marca) w Sejmie odbyła się konferencja Posła na Sejm RP, Ryszarda Zbrzyznego. Jej głównym tematem były zmiany w Prawie Pracy w tym wydłużenie urlopu macierzyńskiego do okresu 12 miesięcy z pominięciem tak zwanych matek pierwszego kwartału. W kwestii tej wiele zaniepokojonych osób (w tym przyszłych matek) odwiedzało także Biuro Posła w Głogowie. – Wsłuchując się w zgłaszane postulaty Poseł podjął działania mające na celu zmianę tego złego stanu rzeczy. Przedstawione propozycje dotyczą tego, aby nowy dłuższy urlop macierzyński był dla wszystkich matek, których dzieci urodziły się w 2013 roku. Ponadto proponowane zmiany mają na celu także uelastycznienia możliwości korzystania przez rodziców z urlopu macierzyńskiego tak, aby mogli oni się nim swobodnie dzielić. Poseł Zbrzyzny proponuje, aby urlop macierzyński w pierwszej części tj. przez pierwsze 26 tygodni był płatny w 100% ,natomiast w drugiej części w 60% a nie jak teraz proponuje rząd tj. w przypadku skorzystania z 12 miesięcznego urlopu zasiłek macierzyński będzie wynosić 80% przez cały jego okres. Uzasadnieniem tego postulatu jest fakt, że rodzice mają swobodny wybór czy będą chcieli skorzystać z wydłużonego czasu urlopu macierzyńskiego czy tez nie i nie można ich na samym początku przed podjęciem tej decyzji “karać”. Kolejna propozycja zmian w Kodeksie Pracy dotyczy zwiększenia liczby przysługujących rodzicom dni opieki nad dziećmi. Obecnie są to 2 dni w roku, natomiast proponowana zmiana uzależniła, aby ich liczbę od liczby posiadanych dzieci i tak na przykład, jeżeli w rodzinie byłoby więcej niż troje dzieci to liczba dni opieki wzrosła by do 4 dni w roku. Kolejna propozycja dotyczy urlopu wychowawczego, z którego można obecnie skorzystać do ukończenia przez dziecko 3 roku życia. Poseł proponuje, aby przywilej ten dotyczył rodziców, których dzieci nie ukończyły 5 roku życia. Wszystkie te propozycje mają poparcie SLD – mówi Kamil Grzybowski, asystent Posła Ryszarda Zbrzyznego.

Trackback z Twojej witryny.

M. Ruta

Pierwsze marzenie o tym żeby zostać dziennikarką pojawiło się sześć lat temu. Od trzech lat realizuje to marzenia pracując w mediach lokalnych w Głogowie. Jestem też przyszłym specjalistą od zarządzania wizerunku. W portalu TutajGLOGOW.pl zajmuje się wszystkim co związane z aktualnościami.
REKLAMA

Nadchodzące Wydarzenia

wrz
18
czw
2014
17:00 300 lat głogowskiego drukarstwa ... @ Muzeum Archeologiczno-Historyczne
300 lat głogowskiego drukarstwa ... @ Muzeum Archeologiczno-Historyczne
wrz 18 @ 17:00 – gru 14 @ 18:00
300 lat głogowskiego drukarstwa – wernisaż @ Muzeum Archeologiczno-Historyczne
W czwartek, 18 września, w głogowskim Muzeum Archeologiczno – Historycznym odbędzie się wernisaż wystawy czasowej ”Wydrukowano w Głogowie. 300 lat głogowskiego drukarstwa”. Dzięki dofinansowaniu przez Ministra Kultury i ziedzictwa Narodowego, ekspozycję zrealizowano z rozmachem, wykorzystując[...]
paź
2
czw
2014
09:00 Gwiazdy jazzu w muzeum @ Muzeum Archeologiczno-Historyczne
Gwiazdy jazzu w muzeum @ Muzeum Archeologiczno-Historyczne
paź 2 @ 09:00 – gru 1 @ 17:00
Gwiazdy jazzu w muzeum @ Muzeum Archeologiczno-Historyczne
Miles Davis, BB King, Ray Charles – to tylko niektóre muzyczne gwiazdy, które będzie można zobaczyć w głogowskim Muzeum Archeologiczno – Historycznym. W październiku zostanie otwarta wystawa fotografii Jana Bebla, które są własnością MAH. Jan[...]
paź
25
sob
2014
19:00 XVIII Edycja Mayday Rock Festival @ MCK Mayday
XVIII Edycja Mayday Rock Festival @ MCK Mayday
paź 25 @ 19:00 – gru 20 @ 23:45
XVIII Edycja Mayday Rock Festival @ MCK Mayday
Opis wydarzenia: 25.10. – 20.12.2014r. Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY XVIII EDYCJA MAYDAY ROCK FESTIVAL GŁOGÓW 2014 Harmonogram Regulamin i karta zgłoszeń dostępne na stroni internetowej MOK: www.mok.glogow.pl XVIII EDYCJA MAYDAY ROCK FESTIVAL GŁOGÓW 2014 Terminy[...]
paź
31
pt
2014
19:00 4. Ogólnopolski Przegląd Malarst... @ Legnica, Galeria Sztuki, Galeria RING
4. Ogólnopolski Przegląd Malarst... @ Legnica, Galeria Sztuki, Galeria RING
paź 31 @ 19:00 – lis 29 @ 19:00
4. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2014  @ Legnica, Galeria Sztuki, Galeria RING | Legnica | Województwo dolnośląskie | Polska
Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2014 w Legnicy Termin wystawy: 31 października – 29 listopada 2014 Miejsce prezentacji wystawy: Galeria Sztuki w Legnicy (Pl. Katedralny 1), Galeria RING (Rynek 12) Finisaż z ogłoszeniem nazwisk laureatów[...]
lis
15
sob
2014
19:00 Po co komu teatr? V Jesienne Spo... @ Kino, Polkowice
Po co komu teatr? V Jesienne Spo... @ Kino, Polkowice
lis 15 @ 19:00 – gru 9 @ 21:00
Po co komu teatr? V Jesienne Spotkania Teatralne @ Kino, Polkowice | Polkowice | Województwo dolnośląskie | Polska
Szanowni Państwo, Teatr jest miejscem przedziwnym. Wypełnia go aura magii i tajemniczości, za każdym razem odsłania inne oblicze – bawi, zachwyca i zdumiewa, by za chwilę wzruszać, a nawet bulwersować. I najpiękniejsze w nim jest[...]
lis
25
wt
2014
08:00 Dni Recyklingu Opon @ Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych,Głogów
Dni Recyklingu Opon @ Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych,Głogów
lis 25 @ 08:00 – lis 27 @ 14:00
Nie wiesz, co zrobić ze zużytymi oponami, które zalegają Ci w garażu? Jest na to rada. Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie od lat angażuje się w ochronę środowiska, dlatego[...]
lis
26
śr
2014
10:00 Powiatowy Konkurs Recytatorski @ Pałac w Gaworzycach, Gaworzyce
Powiatowy Konkurs Recytatorski @ Pałac w Gaworzycach, Gaworzyce
lis 26 @ 10:00 – 12:00
Powiatowy Konkurs Recytatorski @ Pałac w Gaworzycach, Gaworzyce
W tym tygodniu nie ma co narzekać na nudę w naszej gminie bowiem czeka na Państwa kilka ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu, do udziału w których serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.   – w środę 26.11.br.[...]
16:00 Akademia Młodego Przedsiębiorcy @ aula budynku B, PWSZ
Akademia Młodego Przedsiębiorcy @ aula budynku B, PWSZ
lis 26 @ 16:00 – 18:00
Akademia Młodego Przedsiębiorcy @ aula budynku B, PWSZ
Rusza II edycja Akademii Młodego Przedsiębiorcy. W tym roku zaplanowano osiem spotkań, podczas których uczestnicy Akademii zdobędą wiedzę dotyczącą prowadzenia własnej działalności. Między innymi dowiedzą się jak zaplanować i założyć własną firmę, jak zrealizować własny[...]
19:00 Dyskusyjny Klub Filmowy – film p... @ Kino Jubilat, Głogów
Dyskusyjny Klub Filmowy – film p... @ Kino Jubilat, Głogów
lis 26 @ 19:00 – 20:30
Dyskusyjny Klub Filmowy – film pt. Lewiatan @ Kino Jubilat, Głogów
Kola, jego młoda żona Lila i syn Roma stają w obliczu eksmisji z własnego domu. Z pomocą znajomego prawnika Kola walczy ze skorumpowaną strukturą władzy. gatunek: Dramat produkcja: Rosja premiera: 14 listopada 2014 (Polska) 23[...]
19:00 Spotkanie autorskie z Katarzyną ... @ Pałac Gaworzycki, Gaworzyce
Spotkanie autorskie z Katarzyną ... @ Pałac Gaworzycki, Gaworzyce
lis 26 @ 19:00
Spotkanie autorskie z Katarzyną Swędrowską @ Pałac Gaworzycki, Gaworzyce
W tym tygodniu nie ma co narzekać na nudę w naszej gminie bowiem czeka na Państwa kilka ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu, do udziału w których serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.   – w środę 26.11.br.[...]
lis
27
czw
2014
17:00 Spotkanie z fotografią dokumenta... @ Pałac Gaworzycki, Gaworzyce
Spotkanie z fotografią dokumenta... @ Pałac Gaworzycki, Gaworzyce
lis 27 @ 17:00
Spotkanie z fotografią dokumentalną Wioletty Kozłowskiej @ Pałac Gaworzycki, Gaworzyce
W tym tygodniu nie ma co narzekać na nudę w naszej gminie bowiem czeka na Państwa kilka ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu, do udziału w których serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.   – w środę 26.11.br.[...]
lis
28
pt
2014
09:00 Spotkanie ws. Orszaku Trzech Króli @ Urząd Gminy, Gaworzyce
Spotkanie ws. Orszaku Trzech Króli @ Urząd Gminy, Gaworzyce
lis 28 @ 09:00
Spotkanie ws. Orszaku Trzech Króli @ Urząd Gminy, Gaworzyce
W najbliższy piątek, 28 listopada br. o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Gaworzyce odbędzie się spotkanie dot. Orszaku Trzech Króli 2015.   Na spotkanie zapraszamy przedstawicieli instytucji kulturalnych, oświatowych, stowarzyszeń, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej, sołectw,[...]

View Calendar

Dodaj Wpis do INFORMATORA

Error: Only up to 6 widgets are supported in this layout. If you need more add your own layout.

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

REKLAMA