Głogowski Konkurs Papieski w “Ekonomiku”

To już stało się tradycją, że w kwietniu w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie organizowany jest Konkurs Papieski pod hasłem “Papież Rodzinny”. W tym roku będzie to już dwunasta edycja tego konkursu. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą musieli wykazać się wiedzą na temat Jana Pawła II już jutro (11 kwietnia).

Chyba żadnemu Polakowi nie trzeba przypominać, kim był Jan Paweł II. Wiele osób zna dobrze także jego życiorys. Do takich osób zaliczają się także młodzi mieszkańcy Głogowa, którzy od dwunastu lat uczestniczą w Konkursie Papieskim organizowanym w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie. Konkurs Papieski podzielony został na dwa etapy: edycja teoretyczna/ testowa przeznaczona dla uczniów szkół gimnazjalnych z Głogowa i okolic oraz edycja literacka i plastyczna dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs odbędzie się już jutro (11 kwietnia) w Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie. O godzinie 9:45 gimnazjaliści rozpoczną zmagania poprzez wypełnienie testu o Janie Pawle II. Od godziny 11.00 nastąpi prezentacja multimedialna utworów nagrodzonych na konkursie literackim. Celem Konkursu Papieskiego jest wzbudzanie w młodych ludziach refleksji nad przynależnością do przestrzeni historycznej, geograficznej, duchowej, aksjologicznej, jaką jest Ojczyzna, pogłębienie wiadomości o życiu i działalności Jana Pawła II oraz rozwijanie umiejętności zdobywania i selekcji potrzebnych informacji o naukach Jana Pawła II z różnych źródeł takich jak biblioteka, Internet, telewizja i tym podobne.- W dobie relatywizacji tradycyjnych wartości i wręcz posttożsamości narodowej, warto przywoływać nieustannie i na nowo ideały Jana Pawła II – mówi Wojciech Janisio, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie. Patronat na Konkursem Papieskim objęli: Rafael Rokaszewicz, Starosta Powiatu Głogowskiego, Jan Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa, Posłowie na Sejm RP – Ewa Drozd i Wojciech Zubowski, Społem PSS w Głogowie, Księgarnia Feniks oraz Pub Restauracja Prezzo. Konkurs został także objęty honorowym patronatem Biskupa Diecezjalnego księdza Stefana Rygmunta.

Oprócz Konkursu Papieskiego jutro (11 kwietnia) w Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie obędzie się także uroczyste otwarcie nowej pracowni komputerowej. Sprzęt został zakupiony ze środków Powiatu Głogowskiego i będzie służył do nauczania w zawodach technik ekonomista i technik logistyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Pasowanie na ucznia w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie

Wczoraj pierwszoklasiści z Ekologicznej Szkoły Podstawowej numer 7 w Głogowie oficjalnie dołączyli do uczniowskiej społeczności. W uroczystości pasowania na ucznia uczestniczyła dyrekcja Szkoły: dyrektor Marek Cymbaluk ,zastępcy dyrektora Beata Pieta-Tarnawczyk i Małgorzta Bereszyńska , przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Kruszyna oraz licznie przybyli dumni rodzice i dziadkowie. Zebrani goście obejrzeli piękny taniec w wykonaniu pierwszaków, wysłuchali wierszy i piosenek, a ponieważ w tym roku obchodzimy rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło również wątku patriotycznego…

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na wykład i wycieczkę patriotyczną

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza głogowian na wykład oraz wycieczkę patriotyczną! Będzie to już siódma wyprawa z cyklu „Śladami tradycji niepodległościowych w Wielkopolsce”. Uczestnicy w najbliższą sobotę odwiedzą Poznań i Kórnik. Natomiast dzień wcześniej, w piątek 16-go listopada będzie można wysłuchać wykładu o powstaniu wielkopolskim i jego wpływie na kształtowanie granic II Rzeczpospolitej.