Odetchnęli z ulgą. Ciężka przeprawa szczypiornistów.

Ciężkie chwile przeżywali wczoraj (11.04.2013) wieczorem szczypiorniści Chrobrego Głogów. W czwartkowym meczu, inaugurującym baraże o być albo nie być w PGNiG Superlidze, głogowianie minimalnie pokonali skazany na pożarcie Czuwaj Przemyśl 30-29 (15-14). Spotkanie, trochę dość niespodziewanie, do ostatniego gwizdka było niezwykle wyrównane. Czuwaj nie zamierzał odpuścić, a głogowianie mieli świadomość, jak ważne są 2 punkty w Przemyślu. Na szczęście horror już za nami, a punkty wróciły do Głogowa.

Nie było to łatwe spotkanie. Od pierwszych minut, rywalizacja na parkiecie przypominała walkę o wszystko. Obie ekipy miały świadomość o co grają i jak ważne są punkty w rozgrywkach Play Out. Gospodarze, skazani na pożarcie, skutecznie postawili się naszym szczypiornistom, potwierdzając tym samy, iż pomimo prawdopodobnego spadku, łatwo punktów nie oddadzą.

Z kolei podopieczni trenera Przybylskiego mieli świadomość, iż jeśli chcą się utrzymać w ekstraklasie to w Przemyślu stracić punktów nie można. Spotkanie o tak dużą stawkę udało się jednak wygrać i zrealizować plan minimum. Przed nami pojedynki z o wiele trudniejszymi rywalami, które zdecydują o pozostaniu w lidze. Najbliższy już 20.04.2012 w Lubinie.

AZS Czuwaj Przemyśl – SPR Chrobry Głogów 29:30 (14:15)

Czuwaj Przemyśl: Sar, Jarosz – Stołowski 7, Sliwka 6, Oliferchuk 5, Kroczek 3, M. Kubisztal 2, Nowak 1, Kostka 1, Basiak 1, Misiewicz 1, Papaj 1, D. Kubisztal 1.

SPR Chrobry Głogów:
Zapora, Kapela, Stachera – Ścigaj 8, Gujski 5, Łucak 3, Kuta 3, Bednarek 2, Płócienniczak 2, Świtała 2, Płaczek 2, Wysokiński 2, Mochocki 1, Jankowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

W czwartek Chrobry Głogów pozna rywala w 1/8 finału Pucharu Polski

8 listopada o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. W gronie drużyn, które zagrają na tym etapie rozgrywek, cały czas jest pierwszoligowy Chrobry Głogów. W poprzedniej rundzie pomarańczowo-czarni wygrali w Siedlcach 2:1.