Piąta pora roku – DKF “Szpula” zaprasza

Ciekawą propozycję na spędzenie czwartkowego (11 kwietnia) wieczoru ma dla wszystkich miłośników filmu DKF “Szpula”. Projekcja, którą zaplanowano na dzisiaj to film polski o nazwie “Piąta pora roku”. Co prawda piątej pory roku nie ma, ale kto wie- może taka pojawi się po obejrzeniu filmu? Serdecznie zapraszamy spragnionych dobrego kina, jak i tych, którzy chcą miło spędzić czwartek.

Prężnie działający DKF “Szpula” przy Głogowskim Miejskim Ośrodku Kultury robi wszystko, aby mieszkańcom dostarczyć ciekawej rozrywki filmowej. Z racji, iż kina z prawdziwego zdarzenia doczekamy się może w 2014 roku, nie ma co odkładać możliwości oglądnięcia dobrego filmu. DKF “Szpula” proponuje różne projekcje filmowe, z których każdy mieszkaniec naszego miasta może wybrać coś dla siebie. I takim oto sposobem, już dzisiaj (11 kwietnia br.) na dużym ekranie wyświetlony zostanie film pt. “Piąta pora roku”. Jest to projekcja z gatunku dramatu obyczajowego. Oto, co możemy przeczytać o filmie:

Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (EwaWiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby– znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia. Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania, kobieta zwraca się o pomoc do Witka. W trakcie obfitującej w zaskakujące odkrycia podróży na drugi koniec Polski, dwie zagubione dusze połączy przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice

“Piąta pora roku” w reżyserii Jerzego Domaradzkiego do obejrzenia już dzisiaj, 11 kwietnia br. o godz. 20:00. Bilety w cenie 10 zł/ osoba do nabycia Biurze Obsługi Klienta MOK. Czas trwania seansu to 96 minut. W rolach głównych: Ewa Wiśniewska i Marian Dziędziel. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Przyjdź i zobacz, jak żyli głogowscy mieszczanie- meble, przedmioty oraz moda, która panowała ponad sto lat temu!

„Mieszczaństwo głogowskie przełomu XIX i XX wieku” – tak brzmi tytuł najnowszej wystawy, którą już od czwartku, 25 października, będzie można zwiedzać w muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Otwarcie wystawy będzie także okazją do promocji najnowszego, dziewiątego już numeru Głogowskich Zeszytów Naukowych.

III Głogowska Biesiada Seniorów – na tej imprezie nigdy nie brakuje chętnych do tańca!

Nastała jesień i tak nagle zrobiło się jakoś trochę szaro, ponuro i smutno? Czas na taneczne pląsy i dobrą zabawę – III Głogowska Biesiada Seniorów pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza już tuż tuż…