Trójmiasto na Dolnym Śląsku

Dzisiaj (11 kwietnia) trzy miasta z Zagłębia Miedziowego, czyli Głogów, Polkowice i Lubin połączyły siły i stworzyły Aglomeracje Miedziową. Takie połączenie ma pomóc we wspólnym pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej i realizowaniu wspólnych projektów. Jednym z ważniejszych pomysłów jest połączenie Głogowa, Polkowic i Lubina komunikacją kolejową. Dzięki Aglomeracji Miedziowej trzy miasta z Zagłębia Miedziowego będą mogły przygotować się na czasy, kiedy w tym regionie wyczerpane zostaną złoża miedzi.

Nie od dzisiaj wiadomo, że poprzez współpracę można osiągnąć wiele dla wspólnego dobra. Taką zasadą będzie rządzić się Aglomeracja Miedziowa, która powstała dzisiaj (11 kwietnia). Członkami Aglomeracji Miedziowej są miasta Głogów, Lubin i Polkowice i razem tworzą coś w rodzaju Trójmiasta. Trzy miejscowości z Zagłębia Miedziowego będą działać w myśl zasady, że działając razem będą postrzegane jako silny i skuteczny organizm, a silna współpraca umożliwi stawienie czoła wyzwaniom, jakie czekać będą ich przez najbliższe lata. Głogów, Polkowice i Lubin mają w planach wspólnie ubiegać się o pieniądze ze środków Unii Europejskiej, które będą przeznaczane na realizacje swoich celów.

Trzy miasta, które weszły w skład Aglomeracji Miedziowej mieszą się w stosunkowo niewielkiej odległości od siebie. Jednak mimo to, aby przemieszczać się między Lubinem, a Głogowem należy skorzystać z własnego samochodu lub busów. Dlatego Głogów, Polkowice i Lubin mają w planach uruchomienie linii kolejowej, która połączy wszystkie trzy miasta. Jednym z ważniejszych wspólnych planów jest także przygotowanie się na czasy, kiedy w naszym regionie zostaną wyczerpane już złoża miedzi. Deklaracje utworzenia Aglomeracji Miedziowej podpisali dzisiaj (11 kwietnia) Jan Zubowski, Prezydent Miasta Głogowa, Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic oraz Robert Raczyński, prezydent Lubina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…