Dzikość przyrody przedstawiona na fotografiach

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie wraz z Agencją Zegart zaprasza na wystawę pt. “Fotografia Dzikiej Przyrody”. Wszyscy, którzy zainteresowani są dziką przyrodą oraz sposobie, w jaki można przedstawić ją na zdjęciach powinni koniecznie odwiedzić tę wystawę.

Dzika przyroda potrafi zachwycać ale także i przerażać, jednak nie można zapominać, że funkcjonuje ona również w naszym świecie. Wystawa pt. “Fotografia Dzikiej Przyrody” jest to zbiór zwycięskich prac z konkursów fotograficznych Wildlife Photographer of the Year, z lat 2002-2012, które organizowane są przez BBC Worldwide oraz Natural History Museum w Londynie. Jest to bardzo prestiżowy konkurs fotograficzny. Głogowianie tę światową wystawę mają okazję oglądać już od 11 kwietnia br. w Muzeum Archeologiczno – Historycznym.

Fotograf, który wykonał takie zdjęcia na pewno włożył w to sporo pracy. Takie ujęcia wymagają sporej dawki cierpliwości oraz samodyscypliny.

70 kolorowych fotografii z krajów całego świata (w tym także dwa zdjęcia z Polski) uzmysławia widzowi, jak bardzo nieprzewidywalna, różnorodna oraz momentami dramatyczna może być dzika przyroda. Każde zdjęcie przykuwa uwagę, każde jest na swój sposób wyjątkowe.

Wystawa “Wildlife Photographer of the Year” jest własnością Natural History Museum i BBC Worldwide

Wystawę można oglądać od 11 kwietnia do 18 maja br. Wszystkich serdecznie zapraszamy jednak jeszcze na wernisaż, który odbędzie się 18 kwietnia br. (czwartek) o godz. 17:00 w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie, ul. Brama Brzostowska 1. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Przyjdź i zobacz, jak żyli głogowscy mieszczanie- meble, przedmioty oraz moda, która panowała ponad sto lat temu!

„Mieszczaństwo głogowskie przełomu XIX i XX wieku” – tak brzmi tytuł najnowszej wystawy, którą już od czwartku, 25 października, będzie można zwiedzać w muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Otwarcie wystawy będzie także okazją do promocji najnowszego, dziewiątego już numeru Głogowskich Zeszytów Naukowych.

III Głogowska Biesiada Seniorów – na tej imprezie nigdy nie brakuje chętnych do tańca!

Nastała jesień i tak nagle zrobiło się jakoś trochę szaro, ponuro i smutno? Czas na taneczne pląsy i dobrą zabawę – III Głogowska Biesiada Seniorów pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza już tuż tuż…