Leszek Miller przyjedzie do Głogowa

Głogów ma swoich dwóch przedstawicieli w sejmie – posłankę Ewę Drozd z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz posła Wojciecha Zubowskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jednak swoją troskę o sprawy Głogowa deklaruje także poseł Ryszard Zbrzyzny z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W ubiegły czwartek (11 kwietnia) Poseł na Sejm RP, Ryszard Zbrzyzny przyjechał do Głogowa żeby spotkać się z dziennikarzami. Na konferencji prasowej mówił między innymi o konieczności zbudowania drugiej przeprawy mostowej, o tak zwanych matkach pierwszego kwartału oraz o podatku od niektórych kopalin, którzy został nałożony blisko rok temu. Teraz do Głogowa przyjadą także inni przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Będzie to przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Leszek Miller wraz z Posłanką na Sejm RP, Małgorzatą Sekułą -Szmajdzińską. Wizyta zaplanowana jest na następny czwartek (24 kwietnia).

W następny czwartek (24 kwietnia) do Głogowa przyjedzie przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Leszek Miller oraz Posłanka na Sejm RP, Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska. W spotkaniu z byłym premierem i posłanką będzie mógł uczestniczyć każdy chętny mieszkaniec Głogowa. Otwarte dla mieszkańców spotkanie odbędzie się o godzinie 12.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ulicy Piotra Skargi 5 w Głogowie. Tam przewodniczący Leszek Miller wygłosi także wykład związany z rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Po wykładzie, czyli około godziny 13.20 zaplanowano złożenie kwiatów przy Pomniku Ofiar Katynia i Katastrofy Smoleńskiej oraz przy Dębach Pamięci. Przypominamy, że w tym roku podczas uroczystości patriotycznej, która miała miejsce 10 kwietnia odsłonięto kolejne Dęby Pamięci. W tym roku zostały one poświęcone osobom, które zginęły w katastrofie Smoleńskiej i pochodziły z terenu województwa dolnośląskiego. Jeden z takich Dębów Pamięci został poświęcony Jerzemu Szmajdzińskiemu. Podczas uroczystości, która miała miejsce 10 kwietnia odczytano list przesłany przez posłankę Małgorzatę Sekułę – Szmajdzińską (żonę Jerzego Szmajdzińskiego), która ubolewała, że nie może uczestniczyć w tej uroczystości.

Kolejnym punktem wizyty Leszka Millera w Głogowie będzie narada z miejscowymi działaczami Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…