Trwają prace przy rewitalizacji osiedla Żarków

Rewitalizacja osiedla Żarków to jedna z ważniejszych inwestycji, które są realizowane w tym roku na terenie Głogowa. W ramach tej inwestycji realizowany jest projekt pod nazwą “Rozbudowa i przebudowa budynku gospodarczego na Klub Środowiskowy na osiedlu Żarków w ramach rewitalizacji”. Wartość projektu wynosi ponad dwa i pół miliona złotych.

W ostatnim czasie sporo zmieniło się na osiedlu Żarków. Wszystko to za sprawą rewitalizacji, która realizowana jest od ubiegłego roku. W ramach tego zadania realizowany jest także projekt pod nazwą “”Rozbudowa i przebudowa budynku gospodarczego na Klub Środowiskowy na osiedlu Żarków w ramach rewitalizacji”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Wartość całego projektu wynosi 2 585 462,37 złotych. Dofinansowanie jakie udało się uzyskać Gminie Miejskiej Głogów to 1 532 590,99 złotych. Celem projektu pod nazwą “Rozbudowa i przebudowa budynku gospodarczego na Klub Środowiskowy na osiedlu Żarków w ramach rewitalizacji” jest niwelowanie degradacji społecznej poprzez rozwój nowych form i metod wsparcia indywidualnego i środowiskowego na rzecz integracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W Klubie funkcjonować będzie punkt konsultacyjno-doradczy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie oraz miejsce zabaw i nauki dla dzieci i młodzieży z osiedla Żarków. Operatorem obiektu będzie Miejskie Centrum Wspierania Rodziny.

Oprócz Klubu Środowiskowego na osiedlu Żarków realizowany jest także projekt pod nazwą “Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Folwarcznej 2 w Głogowie”. Plany obejmują budowę 32 lokali socjalnych oraz 20 lokali komunalnych. Zadanie zostanie ukończone w 2013 roku. Wartość projektu to prawie sześć milionów złotych. Prawie dwa miliony złotych Gmina Miejska Głogów pozyskała w ramach dofinansowania ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…