Przedszkolaki w szkole na sportowo i po angielsku

Przedszkolaki z Grębocic po raz kolejny odwiedziły Szkołę Podstawową w Grębocicach. Tym razem dzieci uczestniczyły w lekcji języka angielskiego prowadzoną przez nauczycielkę Gabrielę Zakrzewską. Zajęcia te były ciekawe i angażujące zarówno uczniów szkoły podstawowej jak i przedszkolaków. Każdy mógł popisać się swoją wiedzą w zakresie języka angielskiego. Dzieci uczestniczyły także w szkolno- przedszkolnej olimpiadzie sportowej.

W ubiegły piątek (19 kwietnia) w Szkole Podstawowej w Grębocicach znaleźli się wyjątkowi goście. Po raz kolejny szkołę odwiedziły przedszkolaki. Tym razem dzieci uczestniczyły w zajęciach z języka angielskiego prowadzonych przez nauczycielkę Gabrielę Zakrzewską. W zajęcia zaangażowali się zarówno uczniowie ze szkoły podstawowej jak i przedszkolaki. Tym bardziej, że każdy mógł popisać się swoją wiedzą w zakresu języka angielskiego. Dzieciu czestniczyły także w szkolno- przedszkolnej olimpiadzie sportowej. Drużyny składały się z 12 uczestników, którzy startowali w 4 zespołowych konkurencjach. Celem spotkania była integracja przedszkolaków i uczniów poprzez zabawy ruchowe oraz zgodne współdziałanie w zespole w rywalizacji sportowej. Zawody wygrała Klasa Ib. Koordynatorami spotkań były nauczycielki: Dorota Bojanowska, Renata Paleń, Małgorzata Koman i Alicja Działo. Na koniec spotkania pamiątkowe dyplomy oraz słodkości wręczyły Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grębocicach, Anna Monczak oraz Dyrektor Przedszkola, Elżbieta Kaleta.

Swoje umiejętności językowe w ostatnim czasie przedstawiła także Wiktoria Wróbel, uczennica Szkoły Podstawowej imienia Janusza Kusocińskiego w Grębocicach. 12 kwietnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbył się koncert finałowy VIII Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Wiktoria Wróbel powtórzyła sukces z ubiegłego roku wyśpiewując I miejsce w kategorii soliści szkół podstawowych. Wiktoria pięknie zaśpiewała piosenkę Mariah Carey- “Hero”. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Anna Matijczak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…